INTERVJU: VELIMIR ZAJEC

'Pretjerujemo u mitologiji da za Jugoslaviju netko nije mogao igrati jer je Hrvat. Radilo se o nečem drugom'

Foto: Josip Regovic/HALOPIX
'Pretjerujemo u mitologiji da za Jugoslaviju netko nije mogao igrati jer je Hrvat. Radilo se o nečem drugom'
10.04.2022.
u 15:11
"Croatia je u vrijeme Franje Tuđmana bila privilegirana u smislu financija. Onog trenutka kada je Ćiro Blažević bio postavljen za vlasnika kluba, kada je uložio određena sredstva. Nakon toga ta su sredstva nestala. Nije bilo nikakvih jakih sponzora i onda je država napravila dioničko društvo u koje su ‘utočene’ zainteresirane tvrtke. A u to su ušle i pod pritiskom države i uskočile s 4-5 milijuna maraka i onda se situacija bitno popravila. To su napravili i u Hajduku kada je Grad uskočio i posudio novac, u Osijeku... U tom smislu Dinamo, odnosno Croatia bila je u prednosti u odnosu na druge. Ali nije bilo lobiranja kod sudaca, to je bilo sve relativno čisto...", kaže u velikom i nikad iskrenijem razgovoru za Večernji list legendarni dinamovac Velimir Zajec.

Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.

Pretplatite se na sadržaj s potpisom.

CAROLA LEMNE

Švedska stručnjakinja: Ono što se događa u Švedskoj više je mentalna spremnost. Sada se zalihe opet skupljaju

Stvoren je ekosustav za suradnju znanosti i velikih tvrtki. Važne kompanije poput Ericssona ili AstraZenece imaju, primjerice, puno znanstvenika s kojima se na taj način može surađivati. Spotify je, primjerice, iznikao iz takve suradnje sa znanstvenicima tehničkih sveučilišta i malim poduzetnicima koji su iz rada za Ericsson učili i to znanje primijenili za stvaranje Spotifyja. I ta briljantna ideja promijenila je cijeli posao glazbe

Ključne riječi


Komentari 47

LE
LenardHr
15:42 10.04.2022.

Jel rekao Zajec da je on bio u prvih 11 dinama jedini koji je bio u partiji?

Avatar southman
southman
15:31 10.04.2022.

Ti si igrao ali Kranjčar nije.

Avatar Prosenjak
Prosenjak
16:51 10.04.2022.

Koje gluposti, ali dobro, ovaj Zajec je dokazano čovjek čiji IQ nije veći od bukve. Hrvat je možda mogao igrati samo ako se nije imalo rješenja za neku poziciju. U suprotnom igrali bi drugi. Recimo, Slišković, Asanović i Mlinarić su bili doktori nogometa za Baždarevića, Škoru i Stojkovića ali ipak su igrali ovi slabiji. A ono što je neoboriva činjenica a za jugoslavene potpuno porazna je da se ta njihova država raspala i sad se više nego jasno vidi gdje su najbolji nogometaši. Činjenica je isto i da je toj jugoslaviji najveći uspjeh bio 4. mjesto 1962. u Čileu, što je Hrvatska nadmašila već u prvom svom nastupu trećim mjestom. Činjenice su jasne, tu se nema što dalje diskutirati.