U večeri iznenađenja u NBA do pobjeda tri Hrvata

Bojan Bogdanović Indiana Pacers NBA liga
Bojan Bogdanović
22.01.2018.
u 09:20
Bogdanović je zabio deset poena u pobjedi Indiani, Hezonja sedam u slavlju Orlanda, dok je Zubac bio bez učinka u rušenju Knicksa

Indiana Pacersi su se pobrinuli za iznenađenje večeri u NBA ligi svladavši na gostovanju San Antonio Spurse s 94:86.

Pacerse je do pobjede vodio Victor Oladipo s 19 poena, dok je Darren Collison dodao 15, Thaddeus Young 14. Bojan Bogdanović ubacio je deset za 26 minuta na terenu uz šut 33%, dodao je tri skoka, jednu asistenciju, te tri ukradene lopte.

Domaćin je imao čak pet dvoznamenkastih igrača, a najbolji je bio Pau Gasol s 14 poena i devet skokova.

Do pobjede je stigao i Orlando Magic Marija Hezonje. Oni su iznenadili prvu momčad Istoka Boston Celticse sa 103:95. Hezonja je za 13 minuta zabio sedam poena uz 50% šuta, a dodao je i tri skoka. Najbolji kod Magica bio je Elfrid Payton s 22 poena, dok Celticsima nije pomoglo ni 40 poena Kyrieja Irvinga.

Los Angeles Lakersi sa 127:107 dobili su New York Knickse na krilima dvojca Jordan Clarkson (29 poena, 10 asistencija) i Juliusa Randlea (27 poena, 12 skokova). U posljednjoj minuti priliku za igru dobio je i Ivica Zubac.

Kod Knicksa čak tri igrača zabila su 17 poena - Michael Beasley, Kristaps Porzingis i Tim Hardaway Jr.

Najneizvjesnije je bilo u Detroitu gdje su domaći Pistonsi izgubili 101:100 od Brooklyn Netsa. Gostima je pobjedu donio Spencer Dinwiddie koji je ujedno bio i najbolji strijelac momčadi s 20 poena. Rondae Hollis-Jefferson dodao je 21 poena za pobjedničku momčad, dok je kod domaćina najbolji bio Tobias Harris s 20 poena.