Derbi kola

United na Old Traffordu u sudačkoj nadoknadi izvukao bod protiv Chelseaja

26.10.2014.
u 19:24
Engleska, 9. kolo: Burnley - Everton 1:3 (Ings 20./ Eto’o 4., 85., Lukaku 29.), Tottenham - Newcastle 1:2 (Adebayor 18./Ameobi 46., Perez 58.), Man. United - Chelsea 1:1. Poredak: Chelsea 23, Southampton 19, City 17, West Ham 16...

U derbiju devetog kola Premiershipa Manchester United i Chelsea odigrali su 1:1. Gosti su prvi poveli preko Didiera Drogbe, a pred sam kraj izjednačio je Robin van Persie.

Prvo poluvrijeme proteklo je u visokom ritmu, a nešto bolji dojam ostavila je domaća momčad koja je imala bolje prilike. No, Mourinho je u svlačionici razbudio svoje igrače, a to je urodilo plodom već u 53. minuti. Nakon ubačaja Fabregasa iz kornera najviši u skoku bio je Drogba koji je zabio za vodstvo. Bio je to 1000. ligaški pogodak momčadi koje je Jose Mourinho vodio u svojoj u karijeri.

Nakon pogotka malo je zatupila oštrica Unitedovih napada i Chelsea je kontrolirao susret. No, kako se susret bližio kraju, 'crveni vragovi' sve su više pritiskali, a to im se isplatilo na samom kraju. Naime, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Branislav Ivanović napravio je prekršaj i dobio drugi žuti karton, a nakon ubačaja i gužve u kaznenom prostoru lopta je došla do Robina van Persieja koji zabija za izjednačenje. Publika je u tim trenucima bila u deliriju, a gostujući strateg Jose Mourinho odmah je otišao u svlačionicu.

No, bez obzira na to što su igrači Uniteda bili sretni na kraju, baš i nemaju previše razloga za slavlje jer za neporaženim Chelseajem i dalje zaostaju deset bodova, a u posljednjih sedam susreta protiv njih ne znaju za pobjedu.

Chelsea je vodeći s 23 boda, dok je Manchester s deset bodova manje na osmoj poziciji.