Urugvaj s dva postignuta gola na SP-u osigurao osminu finala

Urugvaj - Saudijska Arabija
Autori Hina, Marko Pavić
20.06.2018.
u 18:52
Urugvaj je s 1:0 svladao Saudijsku Arabiju i osigurao osminu finala SP-a. Pobjednički gol zabio je Luis Suarez u 23. minuti nakon što je obrana Saudijske Arabije slabo reagirala.

Reprezentacija Urugvaja svladala je Saudijsku Arabiju sa 1:0 u utakmici 2. kola skupine A Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji, koja je odigrana u Rostovu na Donu, gdje će 26. lipnja Hrvatska igrati zadnju utakmicu grupne faze protiv Islanda.

Urugvaj se pridružio Rusiji kao druga reprezentacija koja je osigurala mjesto u osmini finala Svjetskog prvenstva, a pobjedu im je donio njihov najbolji strijelac Luis Suarez pogotkom u 23. minuti dvoboja, kada je iskoristio pogrešnu procjenu vratara Saudijske Arabije, koji je promašio loptu pri pokušaju 'boksanja', a napadač Barcelone samo podmetnuo nogu i postigao svoj prvi pogodak na ovom turniru. Bio mu je to 100. nastup za nacionalnu selekciju i 52. gol.

Urugvaj i Rusija osigurali su prolazak dalje, a 25. lipnja će se u Samari boriti za prvo mjesto u skupini A. Domaćoj reprezentaciji je za to dovoljan i neodlučen ishod zbog bolje gol-razlike. Istoga dana će Saudijska Arabija i Egipat igrati utakmicu za 3. mjesto u skupini A.

Nakon dva kola Rusija je vodeća sa šest bodova, koliko ima i drugoplasirani Urugvaj. Treći je Egipat, a četvrta Saudijska Arabija.