Osijek srušio Dinamo na Maksimiru! Prvaci ponovo proživljavaju noćnu moru u HNL-u

Zagreb: GNK Dinamo i NK Osijek u 11. Kolu Prve HNL
27.10.2024.
u 17:56
Dinamo je porazom od Osijeka ostao na sedam bodova zaostatka za vodećim Hajdukom. Prvaci imaju velike probleme s igranjem u Ligi prvaka i HNL-u, a sada se nalaze u vrlo neugodnoj situaciji

U derbi susretu 11. kola HNL-a nogometaši Osijeka su na maksimirskom stadionu iznenadili i pobijedili aktualnog prvaka Dinamo s 4-2 (2-1). Za Dinamo je to bio treći ligaški poraz u sezoni. Treći je Dinamo na ljestvici i ima bod manje od Rijeke, odnosno, sedam manje od vodećeg Hajduka. Osječani su se bodovno izjednačili s Varaždinom koji je četvrti. Osijek je dobio petu od posljednjih šest prvenstvenih utakmica.

U uvodnim minutama svaka je momčad imala po jednu odličnu šansu. U 6. minuti je Dinamo mogao do vodstva, nakon akcije Baturine i Pierre-Gabriela lopta je došla do Kulenovića koji nije bio precizan. Samo dvije minute kasnije u istoj su akciji pokušali Jakupović i Omerović za goste, ali startnih 0-0 se nije promijenilo. Nije se dugo trebalo čekati na prvi pogodak i Dinamo je poveo u 18. minuti. Na asistenciju Pierre-Gabriela glavom je pogodio Pjaca. Već u idućem napadu mogao je Dinamo do drugog gola, ali je Jelenić spasio goste nakon udarca Baturine.

Imao je Osijek spreman odgovor na nalete Dinama te je došao do izjednačenja u 22. minuti. Nakon ubačaja Hernanija dobro se snašao Jakupović i pogodio za osječko slavlje u Zagrebu. Utakmica se potom primirila do 36. minute kada je dva puta u istoj akciji prijetio Kulenović. Pritom se s jednom intervencijom istaknuo i osječki golman Malenica, dok je drugi pokušaj napadača Dinama blokiran. U 40. minuti novi šok za domaće navijače jer je Osijek poveo 2-1. Gosti su ukrali loptu, Jurišić se sjurio prema suparničkim vratima te je odlično naciljao i pogodio bliži kut.

Burni kraj prvog dijela samo se prelio na nastavak utakmice pa je odmah početkom drugog poluvremena ponovno na scenu stupio Pjaca. U 51. minuti lopta se prilično sretno odbila do hrvatskog reprezentativca koji je pogodio za izjednačenje i 2-2. No, kratko je Dinamo uživao u tom rezultatu. Opet su Osječani imali spreman odgovor, u 53. minuti su gosti po izgubljenoj lopti Dinama složili kvalitetan kontranapad, a izuzetno lijepo je za 3-2 Osijeka pogodio Hernani.

UTAKMICE NEDJELJOM

Bayern se iživljavao na Dinamu, a onda dobio najgoru pljusku. Bavarci bi sve dali za jednu stvar

Bayern je specifičan klub kojem koliko smeta, toliko i paše nadimak FC Hollywood. Jer, uživa kad je u fokusu i dok drži devet od deset naslovnica Sport Bilda. I sve bi dao da globalno uživa slavu i status Reala. Bi li Real utrpao nekom devet (ili bi stao na pet?), a onda izgubio sljedeće dvije s "al pari" suparnicima? Ajde još što baš i nije nešto sportski. Nego što je provincijski...

Logično je do kraja slijedio pritisak Dinama koji je mogao izjednačiti u 69. minuti. Ademi je pucao, ali se i tom prilikom istaknuo vratar Osijeka Malenica. Nastavio je Dinamo s napadima, pokušao je Špikić, a onda su Osječani zabili i četvrti u 88. minuti. Nevistić je srušio Bukvića, a Jakupović je 'panenkom' pogodio s bijele točke za 4-2 i veliko slavlje Osječana.

U nastavku dana posljednju će utakmicu ovog kola odigrati Gorica i Istra 1961. U prvom ogledu 11. kola nije bilo pobjednika, u petak su Slaven Belupo i Šibenik odigrali 2-2. Gosti iz Šibenika su se poraza spasili u 88. minuti golom Prekodravca. U subotu je novu pobjedu ostvario Hajduk koji je na Poljudu svladao Lokomotivu 2-1 golovima Livaje i Sigura. Rijeka je četvrti put u nizu remizirala u prvenstvu, ovaj put je odigrala 1-1 protiv Varaždina na Rujevici.

VIDEO Što Dinamu treba za prolaz u nokaut fazu LP-a? Značajno su mu porasle šanse nakon Salzburga