PRVA UTAKMICA SEZONE

Dinamo preokretom u sudačkoj nadoknadi srušio Lokomotivu na startu nove HNL sezone!

Dinamo i Lokomotiva sastali se u 1. kolu SuperSport HNL-a
Autogol odučio: Dinamo i Lokomotiva odigrali neriješeno (1:1)
Autogol odu?io: Dinamo i Lokomotiva odigrali neriješeno (1:1)
Autori Dario Topić, Hina
15.07.2022.
u 21:56
Dinamo i Lokomotiva odigrali su prvi susret prvog kola Supersport prve hrvatske nogometne lige.

U prvoj utakmici nove sezone Prve HNL Dinamo je u Maksimiru svladao Lokomotivu sa 3-2 (2-2).

Lokomotiva je povela sa 2-0 golovima Sandra Kulenovića (4) i Ibrahima Aliyua (22), no Dinamo je preokrenuo s dva gola Josipa Drmića (25, 34) i jednim Luke Menala (90+1).

U prvom poluvremenu se 5 puta tresla mreža

Gosti su do prednosti stigli na samom otvaranju utakmice kada je Teophile-Catherine neoprezno odigrao jednu loptu u sredinu terena na 30-ak metara od svog gola, na nju je startao Smakaj i poslao ju u kazneni prostor domaćih gdje se odlično snašao Kulenović iz udarcem iz prve svladao Livakovića.

U 15. minuti Kulenović je još jednom zatresao mrežu Dinama odlično se snašavši u gužvi nakon udarca iz kuta, ali sudac Bel je na intervenciju VAR-a poništio taj pogodak zbog prekršaja Solde na Ademiju koji je prethodio golu.

Niti to nije bilo dovoljno upozorenje za Dinamo, pa je Lokomotiva u 22. minuti ipak povela sa 2-0. Vranjković je odlično prodro po desnom boku, odigrao dvostruko proigravanje s Aliyuom, a napadač gostujućeg sastava je sa 10-ak metara prizemnim udarcem pogodio sam donji desni kut nemoćnog Livakovića.

Odmah nakon primljenog drugog gola reagirao je trener Dinama i umjesto indisponiranog Bočkaja, koji je pokrivao lijevi bok, ubacio drugog napadača te Petkoviću pridružio Drmića. Taj se potez poazao punim pogotkom jer je najveće Dinamovo pojačanje u sljedećih 10-ak minuta s dva gola osigurao poravnanje.

Samo dvije minute nakon ulaska na teren Drmić se već upisao u strijelce, Špikić se ubacio u kazneni prostor gostiju i poslao povratnu loptu za Drmića. Udarac švicarskog napadača odbio se od blokova dvojice obrambenih igrača te od grede prije no što je prešao gol-liniju.

Marić zbog neopreznog starta dobio izravni crveni karton

Za poravnanje najzaslužniji je Ivanušec koji je sjajnim driblingom na desnom krilu prevario Soldu i zatim poslao prizemnu loptu u peterac na koju je Drmić stigao prije vratara Santinija i još jednom zatresao mrežu.

Lokomotiva je u 78. minuti ostala s igračem manje jer je zbog grubog starta isključen Marić, a Dinamo je brojčanu prednost uspio iskoristiti za potpuni preokret u završnici. Veliki pritisak domaććih urodio je plodom početkom sudačke nadoknade. Teophile-Catherine je uspio glavom proslijediti jedan centaršut pred sam gol gdje je u padu također glavom loptu u mrežu uspio proslijediti Menalo, još jedan igrač kojega je Čačić ubacio u igru.

TEKSTUALNI PRIJENOS UTAKMICE PROČITAJTE NA DNU ČLANKA...

Standings provided by SofaScore LiveScore

EUFORIJA U SPLITU

Šef Hajduka: Želimo naslov prvaka u Europi, a vi napišite da sam lud

'Ako smo ovdje samo zbog naslova, idemo kući. Ja bih volio da Hajduk osvoji nešto u Europi. Od svih hrvatskih klubova Hajduk je najveći dužnik u Europi po pitanju koeficijenta. I da, znam kad smo lani ispali. A ovo drugo pitanje, odgovor je da na kraju ne bih bio zadovoljan s ničim, gledat će se jesu li ljudi zadovoljni", kazao je Jakobušić i u odgovoru otkrio, dojam je neplanski, ali itekako je to bilo planski, zašto je dosad preživio, kako je opstao polovicu mandata i kako ga namjerava do kraja odraditi.