Rijeci drugi europski bod: Na Kantridi remizirali protiv Lyona

rijeka, lyon
Rijeka, Lyon
07.11.2013.
u 22:45
Rijeka je 4. kolu Europske lige na Kantridi odigrala 1:1 protiv Lyona. Riječani su tako stigli do drugog boda u skupini i još uvijek su u igri za prolazak dalje.

U vrlo dobroj utakmici gosti su poveli u 14. minuti nakon gužve u šesnaestercu Rijeke. Strijelac je bio Plea. Gosti su se vodstvo imali sedam minuta kada je Andrej Kramarić primio loptu na 30-ak metara i opalio prema golu Lyona. Bio je to fantastičan gol napadača Rijeke koji je golman 'lavova' samo pogledom mogao ispratiti u mrežu.

Nakon gola Riječani su do kraja prvog dijela bili puno bolja momčad, ali lopta nije htjela u mrežu Lyona.

U drugom poluvremenu ritam je malo pao. U posljednjih 20 minuta Lyon je pritisnuo Riječane na njihovu polovicu, ali najbolju priliku imali su domaćini. U 89. minuti pucao je Alispahić iz daljine, ali uz dosta poteškoća obranio je to golman Lyona.

U sljedećem kolu Rijeka na Kantridi igra protiv Guimaraesa koji je večeras na svom terenu izgubio od Betisa 0:1 golom Chulija u 94. minuti.

Skupina I:
Rijeka - Lyon 1:1
Guimaraes - Betis 0:1
poredak: Betis 8, Lyon 6, Guimaraes 4, Rijeka 2.

Rijeka - Lyon 1:1 (Kramarić 21'/ Plea 14')

Tijek utakmice:

90' +3 - Gotova je utakmica na Kantridi. Rijeka je osvojila novi europski bod odigravši

90' - Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

89' - Pucao je Alispahić iz daljine, ali njegov udarac je uz dosta problema obranio golman Lyona.

88' - Posljednja zamjena kod Rijeke. Umjesto Kvržića u igri je Mujanović.

83' - Druga zamjena kod Rijeke. Umjesto jedinog strijelca za Rijeku Kramarića ulazi Pokrivač.

79' - Bertoša je na lijevoj strani kraj vlastitog šesnaesterca srušio Lopesa. Dobio je žuti karton, ali Lyon skraćeni korner. Mvuemba je to izveo i dao odličnu loptu za nečuvanog Pleu, ali on je promašio cijelu loptu.

76'- Lyon je dobio slobodan udarac na 18 metara, ali Gourcuff nije dobro pogodio. Pucao je pokraj gola.

72' - Zbog oštrog prekršaja kod korner zastavice nad Benkom požutio je Miguel Lopes.

67' - Alispahić je pucao s 18 metara, ali otišlo je to pokraj gola.

66' - Briand je primio loptu okrenut leđima u šesnaestercu Rijeke, okrenuo se, ali na sreću Riječana njegov udarac išao je točno u Vargića.

65' - Prva zamjena i kod Lyona. Umjesto Danica ušao je Tolisso.

62' - Plea se izborio za malo prostora na 20-ak metara od gola Rijeke, ali njegov udarac nije bio precizan.

58' - Prva zamjena kod Rijeke. Umjesto Sharbinija u igri je Alispahić.

54' - Sumnjiva situacija u šesnaestercu Lyona. Kramarić je pao u duelu s Koneom, ali sudac je umjesto jedanaesterca pokazao žuti karton napadaču Rijeke.

51' - Kakva prilika za Goufcuffa. Veznjak Lyona izborio se za udarac na rubu šesnaesterca, ali otišlo je to iznad gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Treneri se na početku nastavka nisu odlučili na promjene u sastavima.

45' - Gotovo je prvo poluvrijeme na Kantridi. Rezultat je 1:1, a time puno zadovoljniji mogu biti gosti jer je Rijeka nakon malo slabijeg ulaska u utakmicu, bila bolja od Lyona.

43' - Tomečak je u posljednji trenutak skinuo loptu s noge Danica prema kojem je išao ubačaj s desne strane.

38' - Benko je dobio loptu na rubu šesnaesterca okrenut leđima. Uspio se okrenuti, ali je udarac bio slab, pa ga je blokirala obrana Lyona.

33' - Novi dalekometni pokušaj Rijeke. Ovog puta pucao je Maleš, ali bio je neprecizan.

30' - Sharbini je pokušao udarcem iz daljine, ali otišlo je to visoko iznad gola.

26' - Kvržić je danas iznimno raspoložen. Još je jednom probio desnu stranu i ušao u šesnaesterac. Uputio je oštru loptu koja je išla paralelno uz gol crtu, ali Kone skinuo loptu s noge dvojici igrača Rijeke koji su čekali na drugoj vratnici.

24' - Milimitri su dijelili Kramarića od drugog gola. Kvržić je ubacio s desne strane na drugu vratnicu gdje je Benko spustio loptu za nečuvanog Kramarića koji je ostao prekratak na pet metara od gola.

21'- GOOOOOOLLLL na Kantridi. Kramarić je izjednačio golčinom s 30-ak metara. Primio je napadač Rijeke loptu na 30-ak metara, okrenuo se, napravio korak prema golu i opalio. Bila je to golčina kakva se ne viđa baš svaki dan. Golman Lyona nije imao nikakve šanse.

14' - GOL na Kantridi. Zabio je Plea. Nakon ubacivanja s desne strane obrana Rijeke nije uspjela očistiti loptu iz svog peterca. U gužvi se najbolje snašao Plea i iz blizine pogodio za 1:0 Lyona.

12' - Lyon je odmah odgovorio Rijeci. Pucao je Briand iskosa s desne strane s 10-ak metara, ali Vargić je bio odlično postavljen i uspio je to odbiti u korner.

11' - Kakva prilika za Rijeku. Odigrali su Riječani brzu akciju, lopta je došla na desnu stranu za Kvržića koji je oštro ubacio u sredinu, ali udarac Benka s pet metara je otišao pokraj gola.

8' - Gourcuff je lijepo proigrao Brianda koji je pokušao u padu udarcem iskosa s lijeve strane, ali bio je to lagan zadatak za Vargića.

4' - Iako bez čak devetorice standardnih igrača Lyon je krenuo vrlo otvoreno od prve minute.

1' - Počela je utakmica na Kantridi na kojoj se sakupilo 8.000 gledatelja. Rijeka igra u svojim standardnim bijelim dresovima.

0' - Igrači su predvođeni sucem Izraelcem Alonom Yefetom izašli na teren.

Sastavi momčadi:

Rijeka: Vargić, Tomečak, Knežević, Marić, Bertoša, Močinić, Kvržić, Maleš, Sharbini, Benko, Kramarić

Lyon: Gorgelin, Zeffane, B. Kone, Lopes, Sarr, Gourcuff, Ferri, Danic, Mvuemba, Briand, Plea