Igrali Srna i Dudu

Vida golom spasio Dinamo koji je na kraju osvojio Superkup protiv Šahtara!

16.07.2016.
u 22:46
Šahtar je prvi poveo, u 58. minuti zabio je Fred, ali na žalost rudara to nije bilo dovoljno za pobjedu jer je deset minuta prije kraja Domagoj Vida glavom zabio za izjednačenje.

Nogometaši kijevskog Dinama nakon jedanaesteraca s ukupnim su rezultatom 5:4 (1:1) pobijedili Šahtar i osvojili ukrajinski Superkup. Utakmica koja je igrana u Odesi završila je 1:1, a onda je aktualni prvak bio bolji u raspucavanju i došao do novog trofeja.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca za Šahtar su promašili Bernard i Seleznjov, a za Dinamo je bio neprecizan Garmaš. Darijo Srna odigrao je cijeli susret i zabio prvi jedanaesterac, dok je Eduardo na travnjaku bio do 70 minute. Za pobjedničku momčad sve minute odigrao je Domagoj Vida.