PRESTIGLI BRITANCE

VIDEO Britanski komentator tvrdio da Sinkovići ne mogu do zlata, a onda doživio šok

Pariz: Braća Sinković osvojila zlato na Olimpijskim igrama u dvojcu bez kormilara
Zlatna Braća Sinković nakon osvojenog zlata poljubili svoje supruge na tribinama
02.08.2024.
u 13:58
"Hrvati jure i dolaze do srebra", govorio je komentator dok su Sinkovići prestizali protivnike.

Hrvatski veslači Valent i Martin Sinković osvojili su svoju treću zlatnu medalju na olimpijskim igrama u karijeri obranivši naslov olimpijskih prvaka u dvojcu na OI u Parizu.

Sinkovići su do zlata stigli fantastičnim finišom, 500 metara prije cilja bili su četvrti s dvije i pol sekunde zaostatka za vodećim Britancima Oliverom Wynee-Griffithom i Tomom Georgeom uz minimalni zaostatak za drugim Rumunjima i trećim Švicarcima.

No, tada su dignuli tempo, vrlo se brzo odvojili od Rumunja i Švicaraca te u zadnjih 100 metara dostigli i prestigli Britance te ciljem prošli u vremenu 6:23.66 minuta, 45 stotinki ispred drugih Britanaca.

A zanimljivo je pogledati kako su britanski komentatori Eurosporta ispratili finale. Bili su uvjereni da Sinkovići ne mogu do zlata.

Zatim su u završnici prestigli Britance.

"Britanci će izgubiti! Neeee!!!" govorio je komentator.