2:1 za domaćine

VIDEO Mourinho uživo gledao pobjedu Uniteda protiv Liverpoola

13.01.2013.
u 16:34
Manchester je ovom pobjedom učvrstio prvu poziciju, sada ima deset bodova više od Cityja

Manchester United slavio je u najvećem engleskom derbiju. Na Old Traffordu je pobijedio Liverpool 2:1, u 186. međusobnom dvoboju ovih dvaju suparnika.

Poveo je United već u 19. minuti. Nakon odličnog centaršuta Evre, loptu je u gol pospremio Van Persie. Nizozemcu je to bio 17. premierligaški gol ove sezone. S tim rezultatom otišlo se na odmor, a već u 54. je bilo 2:0. Van Persie je centrirao, Evra pucao, a lopta se od Vidića odbila u gol.

Liverpool je u 57. minuti uspio smanjiti, a pogodak je postigao Daniel Sturridge. Ipak, do kraja utakmice nisu uspjeli izjednačiti.

Utakmicu je s tribina gledao i trener madridskog Reala Jose Mourinho koji je bilježio svaki potez nogometaša Manchestera, s obzirom na to da se uskoro njegov klub sastaje s Unitedom u osmini finala Lige prvaka.

Manchester je ovom pobjedom učvrstio prvu poziciju, sada nakon 22 odigrana kola ima 55 bodova, sedam više od Cityja. Liverpool se nalazi na osmom mjestu, ima 31 bod.

>>>Rodgers: Mislim da smo zaslužili više od poraza