pogledajte video

VIDEO Srna odlučio derbi, dva crvena, promašeni jedanaesterci

28.09.2012.
u 20:26
Darijo Srna odlučio je ukrajinski derbi u Donjecku, postigao je gol za konačnih 2:1 protiv Dnjipra. Igrali su i Eduardo za domaće te Strinić za goste. Kalinić je ostao na klupi.

Uzbudljiv susret igrao se u Donjecku, u 10. kolu ukrajinskog prvenstva, a Šahtar je ostao vodeća momčad sa svih 10 pobjeda i maksimalnih 30 bodova.

Poveli su gosti preko Rotana u 9. minuti, da bi Šahtar izjednačio preko Mkhitaryana deset minuta kasnije.

Šahtar je, zanimljivo promašio dva jedananesterca u drugom dijelu, a Dnjipro je igrao zadnjih pola sata s igračem manje, jer je u 60. minuti isključen Čeberjačko.

U 80. minuti kod 1:1 iz kornera je loptu na volej dočekao Darijo Srna te precizno opalio u desnu stranu gola.

Eduardo je u igru ušao u 82. minuti netom nakon Srnina gola, a tri minute kasnije brutalno mu je uklizao Rotan, pokosio Dudua sa strane s dignutom kopačkom.

Hrvatskom napadaču nekoliko se minuta ukazivala pomoć, da bi se nakon pet minuta ipak digao i nastavio susret.

Situacija se zatim zakuhala, Darijo Srna svađao se s klupom Dnjipram, Rotan je dobio žuti, a Stepanenko crveni karton zbog prigovora

Strinić je odigrao cijelu utakmicu za Dnjipro, Srna ga je nadigrao, a Nikola Kalinić derbi je odgledao s klupe.

Tablica nakon 10. kola: Šahtar 30, Dinamo Kijev 24, Dnjipro 21...