VIDEO Velik dan za naš tenis: Martić preko Srpkinje do drugog naslova u karijeri!

Autori Edi Džindo, Hina
17.07.2022.
u 15:10
Marić je u susretu protiv Danilović bila dominantna. Izgubila je na svojem servisu tek jedan gem (Danilović je i imala samo jednu 'break' loptu, dok je servis srpskoj tenisačici uzela četiri puta, uz čak deset prilika za preobrat.

Hrvatska tenisačica Petra Martić došla je do svojeg drugog naslova u karijeri na WTA turnirima! Hrvatska tenisačica je u finalu WTA turnira u švicarskom Lausanneu nakon 91 minute tenisa u dva sata svladala srpsku tenisačicu Olgu Danilović i tako doživjela jedan od najljepših dana u svojoj teniskoj karijeri.

Ovo je bio peti nastup u finalu za Dućanku na WTA turnirima, a posljednji put je u finalu bila u kineskom Zhengzhou gdje ju je svladala Karolina Pliškova.

Gubila je i finala u Maleziji 2012. te u 2018. u Bukureštu, a jedini naslov do danas osvojila je u Istanbulu 2019. gdje je u finalu svladala Marketu Vondroušovu.

Martić je bolje ušla u meč i osvojila prva dva gema, ali je Danilović uzvratila nizom od tri gema. Hrvatska tenisačica je u sedmom gemu propustila šest prilika za novi "break", da bi u devetom gemu iskoristila "break-loptu" i došla do ključne prednosti koju je potvrdila iskoristivši treću priliku za osvajanje prvog seta.

U drugom setu je rezultatska ravnoteža trajala do 2-2, a onda je Martić nanizala četiri gema za svoj drugi naslov u karijeri.

Olga Danilović je ostala na jednom naslovu, osvojenom 2018. na zemljanoj podlozi u Moskvi, a za utjehu joj ostaje trofej osvojen na turniru parova u Laussanei u kombinaciji s Francuskinjom Kristinom Mladenović. Ovom pobjedom 31-godišnja Hrvatica se osvetila Danilović za poraz na prošlogodišnjem Australian Openu u njihovom do tad jedinom međusobnom susretu.

Petra Martić je postala prvom hrvatskom pobjednicom na ovom turniru čije je prvo izdanje bilo 2016., a za trijumf je zaradila 33.200 američkih dolara i 280 bodova.

Na putu do naslova Petra je izgubila samo jedan set, u četvrtfinalu je bila bolja od druge nositeljice i aktualne olimpijske pobjednice Švicarke Belinde Benčič (WTA - 13.), da bi u polufinalu svladala Francuskinju Caroline Garciju (WTA - 48.) protiv koje u prethodna tri dvoboja nije uspjela osvojiti ni set.

Ovom velikom pobjedom Martić će napredovati čak za 30 mjesta na WTA ljestvici, s 85. mjesta skočit će na 55. mjesto od idućeg tjedna.

Video Petrinog osvajanja drugog naslova u karijeri pogledajte OVDJE.