Liga prvaka

Vukojević i Kranjčar korak do Lige prvaka

21.08.2012.
u 22:49
Kijevski je Dynamo svladao Borussiju u Mönchengladbachu 3:1, Marijo Strahonja dobro je sudio utakmicu Kopenhagen - Lille, opravdano je dosudio 11-erac za goste koji nije bio iskorišten

Iako je domaćin poveo u 13. minuti (Ring), zgodicima Mihalika (28.), Yarmolenka (36.) i De Jonga (autogol, 81.) Kijevljani su ostvarili pobjedu koja im je široko otvorila vrata plasmana u elitno natjecanje. Zanimljivo, Niko Kranjčar bio je u prvoj postavi Dynama, dok je Ognjen Vukojević ovaj put bio na klupi. U 65. minuti baš je Vukojević zamijenio Kranjčara...

Liga prvaka veselo se smiješi i Celticu, koji je u gostima svladao Helsingborg 2:0. Izvrstan je bio Grk Samaras, asistirao je Commonsu za vodeći pogodak Škota u 2. minuti, a bio je i strijelac drugoga gola u 75. minuti.

Sjajan je posao napravio rumunjski Cluj, pobijedivši u gostima Basel 2:1! Iako su Švicarci dominirali i imali niz šansi, iako su poveli u 45. minuti krasnim pogotkom Strellera, rumunjska je momčad u nastavku je preokrenula rezultat zgodicima Senegalca Sougoua (66. i 71. minuta).

Podbacio je gost od kojeg se možda i najviše očekivalo – francuski Lille, naime, ostao je kratkih rukava u Kopenhagenu! Istoimeni je domaćin slavio 1:0, jedini je strijelac bio Santin u 38. minuti. Ovu je utakmicu dobro sudio naš Marijo Strahonja, u 15. minuti opravdano je dosudio 11-erac za Lille zbog prekršaja na Kalouu, no vratar Wiland obranio je udarac Payeta.

Moskovski je Spartak doma svladao Fenerbahče 2:1 i tako s minimalnom prednošću ide na uzvrat u Istanbul. Strijelci za rusku momčad bili su Emenike (59.) i Kombarov (69.), dok je silno vrijedni pogodak za turski sastav postigao Dirk Kuyt (65), ovoljetno pojačanje iz Liverpoola.

Rezultati, doigravanje za Ligu prvaka, 1. utakmice:

Spartak Moskva (Rus) - Fenerbahce (Tur) 2:1 (Emenike 59, Kombarov 69 / Kuyt 65)

Basel (Švi) - Cluj (Rum) 1:2 (Streller 44/ Sogou 66, 71)

HeIsingborg (Šve) - Celtic (Ško) 0:2 (Commons 2, Samaras 75)

Kopenhagen (Dan) - Lille (Fra) 1:0 (Santin 38)

Borussia M. (Nje) - Dinamo Kijev (Ukr) 1:3 (Ring 13/ Mikhalik 28, Yarmolenko 35, de Jong ag 81)