Dinamo i dalje bez poraza u ligi, ali i bez pobjede protiv Ive Šuška u Osijeku!

Osijek - Dinamo
22.02.2015.
u 17:13
Ovih 1:1 Osijeku znači bijeg iz zone ispadanja.

Ivo Šušak ponajveći je nogometni stručnjak u Hrvatskoj, a to je nanovo dokazao povratkom u Osijek i remijem protiv Dinama! Nakon 4:0 protiv Splita, ovih 1:1 dolazi kao "poklon s nebesa" jer Istra i Zadar su izgubili pa se Osijek dodatno udaljio od zone ispadanja.

Već po samom početku susreta vidjelo se da modrima neće biti lako pobijediti jer Osijek se dobro branio, igrali su disciplinirano, ali i prijetili iz kontri i polukontri. Posebno je opasan bio Jamak, čiji su dubinski pasevi redovito završavali iza leđa obrane Dinama. I nakon jedne takve akcije u 18. minuti, domaćini su stigli do prvog kornera i Matel spašava udarac Bralića s gol linije. U tim se trenucima vidjelo da će Dinamo imati problema iz prekida. Ivo Šušak to je dobro analizirao, valjda gledanjem europskih utakmica modrih, samo što u Prvoj HNL nitko nije imao kvalitetu to iskoristiti.

Kad nije htio Osijek, poslužio se Dinamo. U 26. minuti zabio je Pavičić, koban za Osječane u posljednje četiri utakmice, a sad i u petoj. No fascinantno je kako se cijela obrana domaćih raspala nakon dodavanja Fernandesa. Bila je to majstorija Čileanca, koju je novopridošli nogometaš Dinama rutinirano pospremio u mrežu. Činilo se u tim trenucima da je početak kraja Osijeka na pomolu, posebno jer je Dinamo preuzeo inicijativu. No da postoji nada pokazao je bijegom Perošević. Nažalost po njega, suigrače i navijače, Eduardo je sjajno istrčao u njihovom duelu "jedan na jedan" i spasio mrežu. Ali, vidjelo se da Osijek može zaprijetiti.

S tim mislima napustili su prvi dio i ušli u drugi dio, ali ponajviše moraju zahvaliti Dinamu što nada nije bila ugašena do samog kraja. Fernandes je u 55. minuti sjajno uposlio Pinta, koji šalje loptu prema Henriquezu, ali Čileanac je ostao u raskoraku i nije zabio ono što bi boljim postavljanjem (ili boljom asistencijom) lako zabio. Potom je Fernandes odlučio sam završiti sve i u 66. minuti pucao s dvadesetak metara, ali vratar Mikulić maestralno brani. Gol je visio u zraku, činilo se da Osijek nema snage, no Šuškovo iskustvo bilo je presudno.

Odmah na poluvremenu u svlačionici je ostavio Šoršu i uveo Mešanovića, a potom je učvrstio sredinu Vukobratovićem, što je bilo presudno jer Machado je ponovno bio slab, a obrana Dinama ulaskom Vukojevića umjesto ozlijeđenog Sigalija u 36. minuti ipak nije bila toliko čvrsta. Kad se tome pridoda sve teži teren zbog dosadne kiše, izgledalo je kao da se Osječanima sve nekako slaže kako treba. I složilo se u 84. minuti, ponovno je nakon ubačaja Barišića obrana modrih "zaplivala" i spuštanje lopte Vojnovića na nogu Mešanovića bila je mat situacija. Dovoljno za konačnih 1:1! Ali i za potvrdu Šuškove magije jer modri još nisu pobijedili Šuškovu momčad u Gradskom vrtu. Dapače, ovo je prvi susret u kojima su im zabili gol!

Osijek sad ima 19 bodova i deseti je, na bod ispred Istre i tri ispred Zadra. Dinamo je uvjerljivo prvi i ima 56 bodova. Rijeka je uz utakmicu manje na 46.