Dokumentarci

Zbog filma o Ivici i Janici Kostelić autori na SP-u spavali u sauni

Foto: Pixsell
Zbog filma o Ivici i Janici Kostelić autori na SP-u spavali u sauni
18.10.2010.
u 21:12
U Hrvatskoj ne postoje dugometražni filmovi o Parlovu, Kukoču, Šukeru, Bobanu, Šurbeku, Baliću, Rudiću...
Pogledaj originalni članak

Rijetki su naši sportaši o kojima su snimljeni dokumentarci. O Draženu Petroviću snimljena su dva, prvi Sedlarov, a drugi tandema Jurković-Rozić koji je snimio i film o Mirku Novoselu. "Čovjek ispred vremena" o Krešimiru Ćosiću snimili su Cvitković i Iričanin, dok je film o Blanki Vlašić snimio obiteljski prijatelj. Iz svijeta nogometa svoje dokumentarce (koji nisu klasični televizijski format) imaju samo Vukas i Ćiro, a uz malo dobre volje mogao bi ga dobiti i pokojni Dražan Jerković. To nastoje izvesti Rozić i Jurković, no zbog nestašice sredstava projekt s gotovim scenarijem stoji u ladici.

Janica ispred Jordana

Njihov Pozitiv film želi raditi dugometražne dokumentarce o drugim sportskim velikanima poput Kukoča, Šurbeka, Bobana, Šukera, Parlova, no morat će pričekati sretnija vremena. Andrija Vrdoljak počeo je snimati film o Ivanu Baliću, ali ga nikad nije dovršio.

Pri izradi dokumentarca o Draženu, Rozić i Jurković osjetili su udar recesije. Kako su skupili samo 180.000, a ne potrebnih 500.000 kuna, otpala su snimanja u Madridu, Portlandu i New Jerseyju.

Kroz još teže muke stvaranja prolazio je Kovačevićev i Varlaijev "Dnevnik pobjednika" (68 minuta) o Janici i Ivici Kostelić.

– Film je najgledaniji dokumentarac na području Hrvatske, na festivalu u Lausanni dobili smo nagradu ispred Maradone, Jordana i Beckhama. Počeli smo ga snimati kada je Janica imala devet godina, a kada je imala 12 ja sam podignuo kredit od 40.000 DEM koji mi je istekao iste godine kada je Janica na ZOI osvojila tri zlata. Kako nas matična kuća tada nije podržala, Varlai i ja smo za vrijeme SP-a u St. Antonu spavali u predvorju jedne saune. Na kraju smo ga dali Olimpijskom muzeju u Lausanni, koji ga je besplatno distribuirao u 68 zemalja. Bolje da ga vidi toliko ljudi nego da smo mi od četiri zemlje dobili po 2000 eura jer za dokumentarac teško da možete i dobiti više – kazuje Bruno Kovačević.

Film o Sandri najgledaniji

Bruno je snimio film i o Ani Sršen i Sandri Paović (52 minute) koji je lani bio nagledaniji dokumentarni film u Hrvatskoj. Zanimanje za dobru priču postoji, ali ne i ono potencijalnih sponzora i donatora. Na dokumentarcu se ne može zaraditi, to je vrlo često financijski nepovratna investicija u slavnu prošlost o kojoj svi volimo gledati i slušati priče.

JAMES GANDOLFINI

Bivša supruga je pomahnitala nakon razvoda! Nabrajala starlete s kojima ju je varao i seksualne devijacije u kojima je uživao

Sit javnog pranja prljava obiteljskog rublja, Gandolfini je samo kratko komentirao da u njenim navodima nema istine te da su braku presudili psihički problemi s kojima se odbijala suočiti. Ljubavnu sreću pronašao je u zagrljaju bivše manekenke Deborah Lin. Vjenčali su se u ljeto 2008. u njezinu rodnom Honoluluu, a kum im je bio glumčev sin. Nakon što su postali ponosni roditelji djevojčice Liliane Ruth, činilo se kako su se Gandolfiniju sve kockice posložile. Sudbina je, međutim, za njega imala drukčiji plan.

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 1

MA
Majur
09:54 19.10.2010.

To su legende hrvatskoga sporta,kako su se samo grizli austrijanci,svicarci,njemci i drugi dok ih je janica\"prasila\" na stazi i ostavljala za sekunde iza sebe.....cudo,legendarno,jedna cura i brat iz zemlje koja ima nekoliko mjesta za skijanje i nikakav program rasturala godinama sve oko sebe....kapa do poda i hvala za sve ucinjeno..