ŠTETA, ŠTETA...

Zrinjski nekoliko sekundi dijelilo od najvećeg uspjeha u povijesti

26.08.2022.
u 00:06
U prvih pet serija svi igrači su bili precizni i zabili su, a u šestoj seriji su promašili i jedni i drugi. Ključni trenutak dogodio se u sedmoj seriji kada Matija Malekinušić za Zrinsjki nije uspio zabiti, a Aleksandar Čavrić s druge strane je za veliko slavlje domaćih.

Nogometaši Zrinjskog iz Mostara na nevjerojatan su način ostali bez gotovo izborenog plasmana u grupnu fazu Konferencijske lige. Nakon što su u prvom susretu slavili 1:0 na domaćem terenu pogotkom u 89. minuti, u uzvratnom su dvoboju izgubili od Slovana iz Bratislave nakon izvođenja jedanaesteraca.

Slovan je poveo u 67. minuti golom Ramireza i tako poništio prednost Zrinjskog iz prvog dvoboja. Do isteka 90. minute više nije bilo golova pa je susret otišao u produžetke.

U 103. minuti je Zrinjski šokirao domaćina pogotkom Savića za 1:1, odnonso ukupnih 1:2 za goste iz Mostara koji su u tom trenutku imali osiguranu skupinu Konferencijske lige. Ali onda su dobili hladan tuš u prvoj minuti sučevog dodatka nakon 120. minute. Tada je ponovno Eric Ramirez fantastičnim golom škaricama izazvao erupciju oduševljenja domaćih navijača i donio barem penale Slovanu.

Izabranici Sergeja Jakirovića nisu uspjeli po prvi puta u povijesti izboriti europsku jesen. U svemu tome nedostajalo im je samo malo sreće, ali unatoč tome ostvarili su veliki uspjeh za nacionalni nogomet i podizanje nacionalnog koeficijenta samim dolaskom do play-off faze natjecanja.