VAL GARDENA, SPUST

Zrnčić-Dim na spustu 21., Kostelić tek 48.

18.12.2010.
u 15:56
Prvi put ove sezone Ivica Kostelić ostao je bez bodova u utrci Svjetskog kupa i to u spustu u Val Gardeni, na stazi sa devet skokova i 17 hupsera.

Za pobjednikom Silvanom Zurbriggenom najbolji hrvatski skijaš zaostao je tri sekunde i 29 stotinki što mu je donijelo tek 48. mjesto.

Kosteliću ova staza u Južnom Tirolu očito ne leži jer i prije dvije godine bio je vrlo loše plasiran (51.).

Hrvatima je dan popravio Natko Zrnčić-Dim koji je sa startnim brojem 46 i zaostatkom od 1.65 sekundi zauzeo 21. mjesto što mu je treći najbolji spustaški nastup.

- Posljednja dva dana sam osjećao da se vraćam u formu. Skijao sam napadački i konačno se osjećam kao spustaš - kazao je Natko kojem su ovo prvi ovosezonski bodovi.

Nastupio je i Tin Široki no nije završio utrku. Ivica i Natko u nedjelju voze veleslalomu u Alta Badiji.