Završio je vikend derbija! Golijada u Milanu završila remijem; Arsenal pomogao Cityju da dođe na vrh

Premier League - Arsenal v Liverpool
Serie A - Inter Milan v Juventus
27.10.2024.
u 23:55
Aktualni prvak Inter i torinski Juventus odgirali su u Milanu odigrali 4-4, a remijem je završio i derbi Arsenala i Liverpoola (2-2), čime je Mancheser City izbio na prvo mjesto ljestvice

Iznimno kvalitetan i krajnje dramatičan bio je derbi devetog kola talijanske Serie A, aktualni prvak Inter i torinski Juventus su u Milanu odigrali 4-4. Takav rezultat najviše je odgovarao vodećem Napoliju koji je zadržao dobru prednost pred ovim dvojcem na ljestvici. Napoli ima četiri boda više od Intera i pet od Juventusa Inter je poveo u 15. minuti kada je Zielinski realizirao jedanaesterac, ali je Juventus imao spreman brzi odgovor, s dva pogotka.

Vlahović je iz blizine pogodio za 1-1 u 20. minuti, dok je Weah u 26. pogodio za 2-1 nakon što mu je sve pripremio Conceicao. U 35. minuti se Inter vratio, s 15 metara je za 2-2 pogodio Hitarjan, a već u 37. je bilo 3-2 za domaćina kada je Zielinski drugi put na susretu pogodio s bijele točke. Inter je u 53. minuti došao do dva gola prednosti, Dumfries je postigao gol za 4-2, a tada je glavnu rolu ovog derbija preuzeo 19-godišnji turski nogometaš Yildiz koji je ušao u igru kao džoker s klupe. Zabio je Yildiz dva pogotka, u 71. i 83. minuti, za konačnih 4-4.

U devetom kolu su nogometaši Lazija osvojili tri domaća boda, u Rimu su s 3-0 pobijedili Genou. Upisao je time Lazio petu prvenstvenu pobjedu ove sezone te je privremeno skočio na peto mjesto ljestvice. Gostujuću obranu otključao je Francuz Noslin koji je u 21. minuti doveo Lazio u vodstvo, dok je utakmica prelomljena u finišu. Pogodak za 2-0 je postigao Pedro u 86. minuti, dok u 95. Vecino postavio konačnih 3-0. Hrvatski nogometaš Milan Badelj zaigrao je od 63. minute za goste.

Prodaje se kapelica u Dubrovniku koja je pretvorena u apartman

Monza i Venezia su odigrali 2-2, a svi su pogoci postignuti u prvom poluvremenu, s tim da su gosti iz Venezije dva puta vodili. Golove su za Monzu dali Kyriakopoulos u 23. i Đurić u 44. minuti, a strijelci su za goste bili Ellertsson u 15. i Svoboda u 39. minuti. Monza je od 80. minute imala igrača manje, ali je sačuvala barem jedan domaći bod.

U prvom nedjeljnom susretu Parma i Empoli su odigrali 1-1. Autogolom Coulibalyja u 35. minuti gosti su vodili sve do deset minuta prije kraja kada je za konačnih 1-1 pogodio Charpentier. Mogla je Parma i pobijediti, ali je Bonny u 83. minuti iz jedanaesterca pogodio gredu.

Premier liga

U posljednjem ogledu devetog kola engleske Premier lige, derbi susretu, nogometaši Arsenala i Liverpoola su na Emirates stadionu remizirali 2-2. Time je aktualni prvak Manchester City ostao na vrhu ljestvice te ima 23 boda. Drugi Liverpool ima bod manje, dok su iza njih Arsenal i Aston Villa s 18 bodova. Već u devetoj minuti Arsenal je poveo, a suparničku mrežu pogodio je Saka. Vrlo brzo su se gosti iz Liverpoola vratili te su izjednačili u 18. minuti. Nakon kornera, u gužvi domaćeg šesnaesterca, najbolje se snašao Van Dijk i pogodio za 1-1.

Izmjenjivali su se potom napadi na obje strane, a novi pogodak također je postignut nakon prekida. Rice je izveo slobodan udarac, a Mikel Merino je pogodio za novo veliko slavlje Arsenalovih navijača. U nastavku se utakmica smirila, a Arsenal je vodstvo čuvao do 81. minute. Tada je sijevnula gostujuća akcija koju je započeo Alexander-Arnold. Potom je Nunez asistirao, a Salah sigurno pogodio za novo izjednačenje. U samoj završnici dvije šanse je za Arsenal imao Gabriel Jesus, ali ostalo je sve do kraja 2-2.

Loša forma nogometaša Manchester Uniteda se nastavila i u devetom kolu, ovaj put su poraženi u Londonu od West Hama s 1-2. Svi su golovi postignuti u završnici susreta, a Manchester United je pao u 92. minuti. West Ham je poveo u 74. golom Summervillea, dok je Brazilac Casemiro izjednačio u 81. minuti. Činilo se kako će ogled završiti bez pobjednika, ali je u nadoknadi dosuđen jedanaesterac za domaći sastav, a Bowen je u 92. pogodio za slavlje West Hama 2-1. Bio je to četvrti prvenstveni poraz Manchester Uniteda u sezoni te se i dalje nalazi jako nisko, na 14. mjestu ljestvice. Prestigao ga je upravo West Ham.

Chelsea je pobijedio pred svojim navijačima Newcastle 2-1. U 18. minuti je Chelsea poveo golom Jackson, dok su gosti izjednačili kada je Šveđanin Isak u 32. minuti iz blizine pogodio domaću mrežu. Pobjedu je Chelseaju osigurao Palmer odličnim udarcem u bliži kut, u 47. minuti, dok  je Isak mogao postati junak i dvostruki strijelac za Newcastle, ali je uprskao sjajnu šansu u 75. minuti.

Crystal Palace je s minimalnih 1-0 svladao Tottenham golom Matete u 31. minuti. Bila je to premijerna pobjeda Crystal Palacea u Premier ligi ove sezone.

VIDEO Dario Šimić izabrao najboljeg napadača u povijesti hrvatske reprezentacije