Zlatko Koračević, novoimenovani predsjednik Uprave HEP-a, odličan je primjer novog smjera hrvatske politike. U slučaju ovog tipičnog HNS-ovca pokazalo se da vladajući doista žele povećati broj zaposlenih, povećati mirovine i da se, pored ostalog, neće okretati prošlosti nego gledati naprijed. Koračeviću tako nisu gledali na ranije afere iz privatizacije, a i povećali su mu mirovinu tako što je ugrabio onu “nisam mona” - povlaštenu. Na kraju su ga i zaposlili kao šefa HEP-a. Ispunjavaju obećanja.
Svjedoci vidjeli da Milanovića voze u pogrešnom smjeru
Zoran Milanović, premijer, našao se u Novigradu na ručku s istarskim županom Ivanom Jakovčićem da razmotre ide li koalicija u pravom smjeru. Svjedoci kažu da su do restorana došli vozeći u krivom smjeru.
Kazna za parking narasla na 72.000 kn
Aristea Vuletin, umirovljenica iz Šibenika, skupo će platiti parkiranje jer joj je Gradski parking sjeo na mirovinu ovrhom od 72.000 kuna. Posljedica je to neplaćene kazne za parkiranje od 45 kuna prije 10 godina koju je nesretnica dobila jer je zaboravila produžiti mjesečnu parkirnu kartu. Zainatila se i nije htjela platiti pa je dug s kamatama i opomenama otišao u nebesa. U GP-u kažu da “nemaju što dodati”. Ali imaju što oduzeti.
Zastupnicima prijete petodnevnim radnim tjednom
Boris Šprem, predsjednik hrvatskog Sabora, uskoro će na masivni radni stol dobiti prijedlog Željka Jovanovića da izmjeni poslovnik i ukine mogućnost ispravljanja netočnog navoda, a s obrazloženjem da će se time uozbiljiti rad u sabornici. Sam Šprem planira u Sabor uvesti još jednu revolucionarnu novinu – petodnevni radni tjedan umjesto sadašnjih zasjedanja od srijede do petka. Prijedlozima koji vode uozbiljenju Sabora skromno dodajemo i da bi se uz petodnevni radni tjedan mogla uvesti i 11-mjesečna radna godina. Trenutno naši vrli zastupnici imaju i do tri mjeseca plaćenog godišnjeg odmora. Dakle, oko tri mjeseca previše.
to samo ima kod nas u Hrvatskoj,to u Europi vjerujte nema,ja sam\" tamo\"vec nekih 30-ak godina,parking-kazna,ako se ne uplati u roku od 30 dana,dolazi mahnung(opomena)15 dana,druga opomena 5 dana,pa sljedi dolazak policije doma vlasniku auta,te mu skida reg.plocice,i obavjestava osiguranje damu se nemoze vise registrovat auto,dok to sve ne podmiri,a stim nema parging firma nista,to ima samo kod nas na jadnom balkanu,ovo gore navedeno se odnosi na Svicarski sistem naplate.