Tim arheologa pronašao je ruševine na granici s Paragvajem za koje vjeruju da je bilo skrovište nacista nakon njihova bijega u Južnu Ameriku nakon II. svjetskog rata. Profesor na Sveučilištu u Buenos Airesu Daniel Schavelzon mjesecima je istraživao nalazište u Teyu Cuareu u regiji Misiones na sjeveru Argentine.
Prema nekim pričama, kuća je pripadala Martinu Bormannu, Hitlerovu bliskom suradniku koji se navodno ubio u svibnju 1945. Međutim, Schavelzon upozorava kako za sada nema dokaza koji potvrđuju "urbani mit". Vjeruje da su građevine trebale poslužiti kao sklonište za vođe Trećeg Reicha, sagrađene u slučaju da su važni nacisti trebali hitno pobjeći iz Njemačke.
Tisuće nacista, hrvatskih ustaša i talijanskih fašista došli su u Argentinu uz blagoslov predsjednika Juana Perona, koji je vodio Argentinu od 1946. do 1955. te ponovo kratko u 70-ima. Procjenjuje se kako je oko 5000 nacista završilo u Argentini, piše Telegraph.
Kamene građevine potpuno su prekrivene bršljanom. Do njih se dolazi kroz prašumu kroz bujno raslinje. Arheolozi su ondje pronašli njemačke kovanice iz kasnih 30-ih godina prošlog stoljeća, komadiće porculana na kojem je stajalo "proizvedeno u Njemačkoj" te nacističke simbole po zidovima.
Traljavi prijevod originalnog clanka. U Telehraphu pise kako je to radeno za slucaj ako se nemaju gdje skloniti, a posto su ih Paragvaj, Urugvaj i Argentina primili, nije bilo potrebe ovakove gradjevine koristiti.