Sekundarne sirovine

Čakovečki Unimer prijavljuje policiji svu sumnjivu robu

Foto: 'dragutin santosi/vecernji list '
Čakovečki Unimer prijavljuje policiji svu sumnjivu robu
24.10.2010.
u 14:10
Otkako su od osoba koje dovezu sekundarne sirovine počeli tražiti OIB, smanjio se broj prodavača kojima je to način zarade
Pogledaj originalni članak

U novoj krađi sekundarnih sirovina u Međimurju s mrtvačnice na mjesnom groblju u Svetom Jurju u Trnju, koja je u vlasništvu Općine Donji Kraljevec, skinuto je 15 metara bakrenih žljebova. Materijalna šteta procjenjuje se, prema prvim izračunima, na 2000 kuna. Bakar je kao sekundarna sirovina tražen na tržištu i cijena mu je oko 30 kuna za kilogram. Najveći je otkupljivač sekundarnih sirovina u Međimurju čakovečki Unimer koji, kako tvrdi direktorica Biserka Andrašević, dobro surađuje s Policijskom upravom međimurskom.

– Svu sumnjivu robu koju nam netko doveze prijavljujemo policiji. Nastojimo zadržati osobu koja je prodaje do dolaska policije koja jedina ima ovlasti zatražiti osobnu iskaznicu – kaže direktorica. Otkako su od osoba koje dovezu sekundarne sirovine počeli tražiti OIB ili matični broj, broj prodavača Roma, kojima je skupljanje i prodaja način zarade za život, znatno se smanjio.

Romi u Međimurju, kaže B. Andrašević, uglavnom se bave skupljanjem željeza, a bakar je manje zastupljen. Dodajmo da su prije 25 godina nestajali metalni šahtovi, a kad su sakupljači shvatili da Unimer ne želi otkupljivati te poklopce za koje je jasno da su ukradeni, počeli su ih rezati na manje dijelove. Isto se radilo i s bakrom pa se žljeb usitnjavao.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.