"Britansko ministarstvo vanjskih poslova upozorilo je svoje državljane na rizik od seksualnih napada u taxi prijevozu prilikom putovanja u Hrvatsku. Vijest je to koja je poražavajuća ne samo za imidž Hrvatske kao sigurne turističke destinacije, već i za resorno ministarstvo u Hrvatskoj" piše u proiopćenju Ceha prijevoznika Obrtničke komore Splitsko-dalmatinske županije koji naglašava kako je ugroza sigurnosti kako putnika, tako i ostalih sudionika u prometu, izravna je posljedica manjkavosti izmjena i dopuna lošeg Zakona o prijevozu u cestovnom prometu.
"Kao Ceh prijevoznika pri Obrtničkoj komori najveće turističke županije u Hrvatskoj po tko zna koji put javno upozoravamo na činjenicu da ni Vlada ni resorno ministarstvo nemaju pravu informaciju koliko na našim prometnicama ima taxi vozila u određenom trenutku. Naš prijedlog prilikom izmjena i dopuna Zakona o upisu registracije vozila u taxi dozvolu odbijen je i zato danas temeljem kopije jedne taxi dozvole na ulicama prometuje nepoznat broj taxi vozila.
Astronomske cijene koje 'zabavljaju' javnost u jeku turističke sezone tek su kap u moru stvarnih problema prouzrokovanih ovim Zakonom" napisali su prijevoznici i zaključili kako tko sjedi za volanom i tko vozi naše sugrađane pa tako i turiste koji dolaze u Hrvatsku, očito nije predmetom interesa odgovornih u resornom ministarstvu.
POVEZANI ČLANCI:
Poručili su kako bi ipak upozorenje britanskog ministarstva vanjskih poslova svojim sugrađanima trebalo bi biti upozorenje Vladi Republike Hrvatske. "Kupovina socijalnog mira očiglednim izlaskom u susret raznim aplikacijama nije i ne smije biti važnija od sigurnosti putnika i svih ostalih sudionika u prometu. Ovakvi slučajevi koji bacaju sjenu na cjelokupnu državu kao sigurnu turističku destinaciju opravdan su razlog za hitne izmjene i dopune lošeg Zakona" traže u Cehu prijevoznika Obrtničke komore Splitsko-dalmatinske županije.
Oko ove situacije oglasila se i tvrtka Uber Hrvatska koja je poručila kako su uveli niz mjera kojima bi se zaštitili klijenti koliko i vozači.
"S više od 120 tisuća korisnika Ubera u Hrvatskoj, sigurnost svih koji koriste našu aplikaciju apsolutni je prioritet. U aplikaciji imamo niz značajki kao što su gumb za hitnu pomoć, poseban tim za podršku koji je dostupan 24/7, GPS praćenje što znači da je postoji evidencija svakog putovanja te mogućnost dijeljenja putovanja uživo s obitelji i prijateljima. Također imamo i opciju "prijave tijekom vožnje" koja korisnicima omogućuje prijavu sigurnosnih problema koji nisu hitni tijekom trajanja vožnje. Svi vozači moraju proći strogi postupak provjere koja uključuje između ostalog i provjeru kaznene evidencije prije nego što mogu početi voziti preko platforme, a mi kontinuirano surađujemo s policijom u Hrvatskoj'', poručili su.
Propala slika društava odakle se - regrutiraju.