Predsjednik Sabora

Čestitka Josipa Leke: Dan antifašističke borbe ispunjava nas ponosom

Foto: Patrik Macek/PIXSELL
Čestitka Josipa Leke: Dan antifašističke borbe ispunjava nas ponosom
20.06.2014.
u 13:10
"Osnivanjem Prvog sisačkog partizanskog odreda 22. lipnja 1941. godine započela je borba građana Hrvatske protiv okupacije, rasizma, totalitarizma i nasilja, a za život u slobodi i miru", napisao je Leko.
Pogledaj originalni članak

Predsjednik Sabora Josip Leko poslao je čestitku građanima Hrvatske povodom Dana antifašističke borbe koji se slavi u nedjelju.  

Čestitku predsjednika Sabora prenosimo u cijelosti:

"Osnivanjem Prvog sisačkog partizanskog odreda 22. lipnja 1941. godine započela je borba građana Hrvatske protiv okupacije, rasizma, totalitarizma i nasilja, a za život u slobodi i miru. Hrvatska se u Drugom svjetskom ratu borila te na kraju i izborila za najviše ljudske vrijednosti na kojima od tada do danas počiva sav napredni svijet. Mir, sloboda, pravo na suvereno i samostalno odlučivanje i demokracija, ljudska prava – najljepši su izraz domoljublja, ujedno i vrijednosti antifašizma.

Dan antifašističke borbe ispunjava nas ponosom, ali i obvezuje da trajno čuvamo antifašističke vrijednosti kao dio demokratske vrijednosti i zalog naše budućnosti. Svim pripadnicima Narodnooslobodilačkog pokreta u Hrvatskoj izražavam u ime Hrvatskog sabora i u svoje osobno ime zahvalnost i poštovanje te svim građanima Hrvatske čestitam Dan antifašističke borbe. Neka nam vječno živi slobodna Hrvatska!", napisao je predsjednik Sabora.

>>HRT prikazuje maraton antifašističkih filmova za praznik

>>Antifašisti osnovali ligu i potpisali povelju

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 42

Avatar CorleoneMichael
CorleoneMichael
13:16 20.06.2014.

Starim komunjarama je ovo kao Božić

Avatar Becarina
Becarina
13:20 20.06.2014.

Ne znam zasto je Leko toliko ljut na Hrvate, zasto prkosi , podbada i provocira . Dosta je ovoga , potreban je referendum o lustraciji i prijevremenim izborima .

Avatar Feniks
Feniks
13:48 20.06.2014.

Nisam siguran da je u Hrvatskoj uopće bilo "antifašizma" ako pogledamo kakve su masovne pokolje radili nakon 1945.