CROATIAN SCHOLARSHIP FUND

Četrdeset najboljih maturanata iz Hrvatske i BiH dobilo prestižnu sveučilišnu stipendiju

Foto: Croatian Scholarship Fund
Četrdeset najboljih maturanata iz Hrvatske i BiH dobilo prestižnu sveučilišnu stipendiju
07.11.2024.
u 15:38
Studenti su izabrani između nekoliko stotina pristiglih prijava, a među njima su neki od najboljih i najuspješnijih maturanata, koji će tijekom svoga petogodišnjeg studija primati godišnje stipendije od 2.500,00 američkih dolara.
Pogledaj originalni članak

Najveća iseljenička dobrotvorna zaklada za stipendiranje nadarenih studenata u domovini Croatian Scholarship Fund iz Kalifornije, nakon rigorozne procedure, izabrala je četrdeset najperspektivnijih ovogodišnjih maturanata iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine, kojima će dodijeliti višegodišnje sveučilišne stipendije.

Studenti su izabrani između nekoliko stotina pristiglih prijava, a među njima su neki od najboljih i najuspješnijih maturanata, koji će tijekom svoga petogodišnjeg studija primati godišnje stipendije od 2.500,00 američkih dolara. Dok se nalaze u CSF programu od studenata se očekuje da zadrže visoki uspjeh, ostvaruju izvrsne rezultate u izvannastavnim aktivnostima te napreduju na studiju.  

CSF je osnovan 1989. godine u sjevernoj Kaliforniji, a tijekom proteklih 35 godina pod geslom „Stvaranje lidera kroz obrazovanje“ stipendirala je više od 400 nadarenih mladih ljudi slabijeg imovinskog stanja, koji su uspješno diplomirali na jednom od sveučilišta u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini, a danas su vodeći stručnjaci u svojim profesijama.  CSF je priznat od strane američke vlade kao neprofitna organizacija, a njime upravlja odbor sastavljen od volontera, uglednih Amerikanaca hrvatskog podrijetla. Zaklada se financira isključivo donacijama, a najveći broj donatora su druga i treća generacija američkih Hrvata, koji na tako plemenit način žele pomoći razvoju svoje domovine. 

Trenutačno CSF-ove stipendije prima više od 150 studenata. Mnogi od tih studenata ističu kako bi bez financijske, ali i moralne potpore CSF-a teško upisali ili završili svoje studije. Jedina želja zakladnika i ujedno obveza studenata jest da nakon završetka studija ostanu u Hrvatskoj, budu  uspješni u svom profesionalnom životu te tako pridonose boljitku hrvatskog društva. To je ujedno najbolji način stvaranja nove generacije mladih i sposobnih lidera koji će nositi razvoj Hrvatske i Bosne i Hercegovine na različitim područjima djelovanja.

Ovogodišnji dobitnici, studenti prve godine studija, sa Sveučilišta u Zagrebu su: Matko Brekalo, Taša Đukić, Elena Galić, Regina Halaček, Lovro Horvat, Nika Ivandija, Antonio Jović, Dora Lovrenović, Luka Majić, Antun Marić, Vilim Miklošić, Nora Miletić, Dora Puškarić, Nina Sabo, Antonela Safundžić, Luana Šeperić, Marija Šimić, Josip Ivan Topić, Marko Vrančić i  Dominik Vukelić. Na Sveučilištu u Splitu stipendije su dobili:  Jakica Ćavar, Mario Crnov, Jakov Kraljević, Marija Lujanović, Lovro Pavković, Julija Smoljo i Marija Žderić, a na Sveučilištu u Rijeci: Iva Herceg, Mateja Maljevac, Helena Obrljan, Lana Punek i Borna Štefša. Rafaela Jagatić je sa Sveučilišta u Osijeku, a Tara Bevanda, Draga Čuljak, Mladen Mandžo, Ivo Ostojić, Andrea Puljić i Mia Udovičić sa Sveučilišta u Mostaru. Dora Jonlija je upisala studij na Sveučilištu u Sarajevu. 

NAJAVLJUJU POČETAK RADOVA

RS ne odustaje od zračne luke u Trebinju, a evo zašto je to jako loše za stanovništvo na jugu naše države

Bez obzira na to što dubrovački političari upozoravaju da BiH obvezuje Konvencija o procjeni utjecaja na okoliš preko državnih granica, tzv. ESPOO Konvencija, kao i Protokol o strateškoj procjeni okoliša uz Konvenciju o procjeni utjecaja na okoliš preko državnih granica, Dodik je nedavno izjavi da je specifičnost lokacije dala mogućnost i drugima da utječu na gradnju, ali da oni unatoč tome neće odustati od projekta

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.