nesreća

Čileanski vojni avion s 21 putnikom pao u Pacifik

Foto: AFP/PIXSELL
nesreća čile (1)
Foto: AFP/PIXSELL
čile nesreća (1)
Foto: AFP/PIXSELL
nesreća čile (1)
Foto: AFP/PIXSELL
nesreća čile (1)
Foto: AFP/PIXSELL
čile nesreća (1)
03.09.2011.
u 09:17
Gradonačelnik Leopoldo Gonzalez izjavio je za nacionalnu televizijsku postaju TVN kako su dijelovi olupine pronađeni oko pola kilometra od sletne piste na otoku.
Pogledaj originalni članak

Čileanski vojni avion strmoglavio se u Pacifički ocean u petak, nakon što je nestao s radara nedaleko otočja Juan Fernandez u Santiagu, piše portal Sympatico.ca. Vlasti su izvijestile kako je 21 osoba bila na avionu CASA 212, a ministar obrane Andres Allamand potvrdio je da je pilot dvaput pokušao sletjeti prije nego li je nestao s radara.

Gradonačelnik Leopoldo Gonzalez izjavio je, pak, za nacionalnu televizijsku postaju TVN kako su dijelovi olupine pronađeni oko pola kilometra od sletne piste na otoku. Vlada još nije potvrdila taj podatak.

Čileanska mornarica potvrdila je da je u moru, nedaleko Juan Fernandeza, pronađeno tijelo žene, piše Buenos Aires Herald.

Dosad su pronađene četiri tijela. Maximiliano Larraechea, šef zračnih snaga izjavio da ne postoji mogućnost da su preostali putnici preživjeli, iako se još uvijek gaje nadu.

Felipe Paredes, koji radi u kontrolnom tornju, kazao je da je vidio avion kako se bori s jakim vjetrom i kišom koji su ometali slijetanje.

Spasiteljske ekipe krenule su sinoć u potragu za mogućim preživjelima, no kako se već bio spustio mrak, avion nije pronađen.  Ipak, u moru su pronađeni su dijelovi putniče prtljage.

Predsjednik Sebastian Pinera izrazio je suosjećanje s obiteljima nestalih i  poginulih putnika.

Među putnicima je bilo petero radnika državne televizije, a među njima i popularni voditelj i glumac Felipe Camiroaga. Namjeravali su dokumentirati kako napreduje saniranje štete koju su otoci pretrpjeli nakon snažnog potresa koji je Čile pretrpio prošle godine.

NAJAVLJUJU POČETAK RADOVA

RS ne odustaje od zračne luke u Trebinju, a evo zašto je to jako loše za stanovništvo na jugu naše države

Bez obzira na to što dubrovački političari upozoravaju da BiH obvezuje Konvencija o procjeni utjecaja na okoliš preko državnih granica, tzv. ESPOO Konvencija, kao i Protokol o strateškoj procjeni okoliša uz Konvenciju o procjeni utjecaja na okoliš preko državnih granica, Dodik je nedavno izjavi da je specifičnost lokacije dala mogućnost i drugima da utječu na gradnju, ali da oni unatoč tome neće odustati od projekta

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 5

IR
irani
10:20 03.09.2011.

Ovakve vijesti me uvijek razaloste, narocito ako je bilo, kao u ovom slucaju, vise pokusaja slijetanja prije nesrece. Neka mi Bog oprosti, ali nekako je razlika ako se sve odigra odjednom, na brzinu, dok jos nitko nije svijestan kako ima problema.

Avatar ferdinand_ni
ferdinand_ni
10:28 03.09.2011.

Iskrena sućut obiteljima stradalih!

OB
-obrisani-
11:38 03.09.2011.

hikos, posalji im brzojav s izrazima iskrene sucuti....sumnjam da citaju VL....