Na nedavnom sastanku dioničara Coca Cole aktivisti za ljudska prava iz Indije zasuli su ih podacima o grijesima za koje tu kompaniju optužuju na potkontinentu. U ožujku je sud u saveznoj državi Kerala Coca Coli odredio kaznu od 47 mil. dolara zato što je njezina punionica u Kerali od 1999. do 2004. tako snažno crpila podzemna nalazišta vode da su se okolne farme siromašnih poljoprivrednika počele sušiti.
Slično je bilo i s punionicom u gradu Varanasiju, a Coca Colu se optužuje i za to da je kemijskim otpadom iz punionica, punim teških metala, okolna zemljišta učinila neplodnima. Optužbe idu sve dotle da je kompanija navodno poljoprivrednicima predstavljala otpad kao “umjetno gnojivo”. Coca Cola i Pepsi mjestimično su u Indiji bivali i zabranjeni zbog previše pesticida u pićima i skrivanja točnog sastava. Coca Cola odbacuje optužbe, a na Indiju tvrdoglavo juriša jer je riječ o velikom tržištu na kojem je 2009. imala rast od 29%, što je bilo ključno da na svjetskoj razini Coca Cola zabilježi rast od 3%. U Sj. Americi, npr., bilježi se pad od 3%.
Coca cola ima punionicu i u Hrvatskoj. Osim što proizvodi sokove, ima i koncesiju za pitku vodu koju prodaje pod nazivom \"Bistra\". Ponaša li se Coca cola drugačije ovdje, nego li drugdje?