HSLS u Karlovcu

D. Kosor: Poruke Kukuriku koalicije ispod razine Alan Forda

Foto: Dominik Grgurić/ PIXSELL
Darinko Kosor u Karlovcu (1)
Foto: Dominik Grgurić/ PIXSELL
Darinko Kosor u Karlovcu (1)
Foto: Dominik Grgurić/ PIXSELL
Darinko Kosor u Karlovcu (1)
23.11.2011.
u 19:19
Predsjednik liberala smatra da je hrvatsko društvo nakaradno zbog jednakog broja umirovljenika i radnika
Pogledaj originalni članak

– Mi nismo pametniji niti je naš odbor za gospodarstvo bolji od odbora za gospodarstvo drugih stranaka. Mi govorimo istinu, a oni lažu – poručuje predsjednik Hrvatske socijalno-liberalne stranke Darinko Kosor.

U Karlovcu je u srijedu predstavljena lista HSLS-a za 7. izbornu jedinicu. Zanimljivo, prva tri mjesta zauzimaju liječnice, a prva je na listi Linda Rossini Gajšak. Kosor tvrdi da HSLS ima "realan“ program. Smatra da su obećanja i poruke Kukuriku koalicije ispod razine Alan Forda.

– Oni će nakon ovih izbora pozvati međunarodne revizorske kuće koje će im otkriti "pravu“ istinu, kao da je svi danas ne znamo, a onda će za dva mjeseca krenuti raditi nešto drugo od onoga što su obećali. Mnogima će nakon izbora biti neugodno i mnogi će se pred raznim socijalnim skupinama morati opravdavati. Jedina stranka koja se neće opravdavati jest HSLS jer ono što govorimo dana,s govorit ćemo i za tri mjeseca i za šest mjeseci – kaže Kosor.

Kosor podatak da se predviđa vrlo nizak udio mladih birača na izborima smatra katastrofalnim.

– To moramo promijeniti u ovih deset dana, a još više do idućih lokalnih i do idućih državnih izbora. Ne može biti da oni čija će se sudbina odlučivati sljedećih desetljeća ne odlučuju u svojoj sudbini. Mi smo danas već druga zemlja po nezaposlenosti mladih u Europi: 40 posto mladih od 20 do 35 godina ne radi. Isto je u Grčkoj. Jedino je Španjolska gora od nas – ističe Kosor.

U posljednje tri godine 150.000 radnika ostalo je bez zaposlenja, navodi predsjednik socijalnih liberala.

– Većinom su bili iz realnog sektora. Nisu ih spasili ni Zakon o radu, ni kolektivni ugovori, ni sindikati. Za ljude u realnom sektoru nitko ne pita, pa ni sindikati – kaže Kosor.

Hrvatsko društvo naziva nakaradnim zbog toga što je jednak broj onih koji su u mirovini i onih koji rade.

– A od onih koji rade, pola ih radi u državnoj upravi i državnim tvrtkama. Takvo je društvo osuđeno na propast. U roku od nekoliko godina dvije trećine moraju raditi u realnom sektoru, a jedna trećina u državnom – smatra Kosor.

Zalaže se za smanjenje javne potrošnje "pod bilo koju cijenu“ i porezno rasterećenje gospodarstva.

– Društvo se mora brinuti o onima koji se ne mogu brinuti o sebi, a oni koji mogu raditi, moraju raditi. U nas ljudi odlaze u mirovinu sa 50 godina, čega ima jedino još u Grčkoj u Europi. Nijemci odlaze u mirovinu sa 67 godina, a razmišljaju rok produžiti na 69. Bit će mirovina i plaća javnim službenicima samo ako nas više bude radilo – poručuje Kosor.

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 3

GE
Georgij
12:25 25.11.2011.

do jučer na vlasti te sa nepriznatom rodjakinjom dijelio fotelje a sada prodaje pamet. HSLS je prošlost kao što će biti i adeze njegove nepriznate rodjakinje

AC
access
19:56 23.11.2011.

Odrediti se u pravo vrijeme u pravom smjeru je pravi put do glasača. Ovo vrijeme nije takvo da se može biti ni ljevo ni desno. Birači će honorirati one koji su konkretni i koji jasno kažu na koju će stranu. Ljevo ili desno ? Hrvatska ili jugovina ?

Avatar florenz
florenz
11:46 24.11.2011.

Po meni, država je jedno veliko domaćinstvo a ono živi i opstaje ako troši toliko- koliko zaradi. Ako se i zaduži čini to nakon što osigura prihode iz kojih će vraćati zajam bez da ugrozi svoj standard. Da je premijerka domaćica sa prihodima prosječnog građanina, morala bi se ponašati tako. No, kao političarka ima nerealno viasoka primanja, pa svoje troškove ne mora \"vagati\". To je primijenila i na Hrvatsku. Zadužola nas je bez da je osigurala prihode za otplatu, pa se zaduživala da ima ćime plaćati kamate i povećavala dug kroz sve dvije godine mandata, a HDZ kroz deset, i tako je glavnica rasla i rasla, a pozamnice su otišle u potrošnju umjesto u investicije i radna mjesta da stvara vrijednost za povrat duga i potrošnju. Sada, kad je \"prošla baba s kolačima\" pametuje, cupka, plješće, hvasli se ulaskom u EU, a nije u stanju riješiti ni unutrašnje poslovanje ni kriminal današnjih \"privatizacija\" s radnicima na ulici i bez isplata zarađenog. I još - hoće \"dalje\". Nije li to suludo?