Velibor Momčilović, poznat iz procesa tzv. zločinačkoj organizaciji, unatoč dobrom ponašanju morao bi ponovno u zatvor na godinu dana.
Traže zaštitu zakonitosti
Pravna situacija u kojoj se zatekao rijetko je viđena, jer su mu dvije kazne ujedinjenje nakon što je prvu već gotovo odslužio, i to na uvjetnom otpustu koji nije prekršio. Za uvjetnog otpusta kazne su mu ujedinjene u jedinstvenu od osam godina i pet mjeseci zatvora, da bi mu po zahtjevu za izvanredno ublažavanje kazna bila smanjena za četiri mjeseca. To znači da bi morao odslužiti još 13 mjeseci zatvora, jer mu uvjetni otpust nije uračunat. Njegova odvjetnica Snježana Gašić podnijet će zahtjev za zaštitu zakonitosti jer se tako opoziva uvjetni otpust, što je moguće samo ako ga osuđenik prekrši. Momčilović je u Remetincu zbog droge osuđen 2002. na osam godina zatvora. Izdržao je sedam godina, četiri mjeseca i deset dana. Na uvjetni otpust izašao je 6. travnja 2007., a izdržao ga je bez zamjerke do 27. studenog 2007. Ali, u procesu proizašlom iz ostatka “zločinačke” 2004. osuđen je na šest mjeseci zatvora zbog nanošenja teške ozljede pa su mu kazne 20. studenog 2007. ujedinjene u jedinstvenu od osam godina i pet mjeseci zatvora, što je Vrhovni sud potvrdio 11. lipnja 2008. te na sjednici od 29. listopada 2009. ublažio za četiri mjeseca.
Zaposlio šurjakinju
Vrhovni sud je obrazložio da se “isključivo uračunava stvarno vrijeme lišavanja slobode” te da su bili vezani pravomoćnom presudom. Kako je Momčilović osmogodišnju kaznu izdržao, dijelom i na uvjetnom otpustu, vrhovni suci dali su uputu da o tomu računa vode i “sudac izvršenja prilikom upućivanja osuđenika na izdržavanje ostatka jedinstvene kazne, kao i uprava za izvršenje sankcija, pri izvršenju kazne i stavljanju prijedloga za uvjetni otpust”. Momčiloviću je kazna ublažena jer je upisao četvrtu godinu na Ekonomskom fakultetu i Visokoj školi za odnose s javnošću i studij medija, gdje polaže ispite. Od 1. listopada 2007. zaposlen je u tvrtki te je suvlasnik druge u kojoj je zaposlio šurjakinju te se brine o nećacima (brat Rajko je zbog droge osuđen na 14 godina zatvora, op. a.). Pozitivan stav o Momčilovićevu zahtjevu dali su i Županijski sud u Zagrebu i zagrebačko Županijsko državno odvjetništvo, a DORH se protivio. Vrhovni sud ublažio je kaznu uzimajući u obzir okolnosti koje nije Mesićeva Komisija za pomilovanja.
“Dečko s Knežije” bit će ekonomist i PR stručnjak
Gdje je danas Oliver Mlakar? Živi na selu, a radi i u 90. godini
Za sebe kaže kako nije klasičan penzioner jer nije 'zasjeo' uz televiziju i telenovele. Obavezno gleda Dnevnik i povremeno sportske prijenose, a projekte na kojima radi pomno bira.
Smrznute ptice padale su s neba, drveće je pucalo od mraza, a stotine tisuća ljudi je umrlo: Nitko ne zna zašto
Čak su i mediteranske luke poput Marseillea bile okovane ledom. Drveće je pucalo od mraza, a crkvena zvona su se lomila. Seljaci su pronalazili svoje kokoši smrznute na granama gdje su spavale
Hitnjaci se dirljivom porukom oprostili od kolegice Mirele: 'Mnogi danas žive zbog tebe'
Iako će biti teško nadomjestiti prazninu u srcima njezinih kolega, ostaje zahvalnost za svaki trenutak proveden s njom: "Zahvalni smo što smo bili dio tvog života, a tebi Mirela hvala što si bila dio nas!"
Je li ovakva ambalaža put prema čišćoj budućnosti?
U svijetu koji se suočava s rastućim izazovima klimatskih promjena, briga o okolišu postala je ne samo odgovornost nego i ključni imperativ za tvrtke.
Stakleni stropovi i ljepljivi podovi: kako nevidljive prepreke koče napredak žena
Metafore poput "staklenog stropa", "ljepljivog poda" i "potrgane prečke" već su dugo prisutne u jeziku kada se govori o rodnoj neravnopravnosti u poslovnim strukturama.
Izbrisali su mi komentar . A ja ga ponavljam da nepisu o ovim deckima sa knezije jer na taj nacin samo ih promoviraju mladosti. To su obicne izdajice naroda kao i ratni profiteri dok su drugi ratovali i strahovali oni su se druzili i lizali guzu Arkanu i Legiji ratnim zlocincima jer ta mafija nema obraza ni nacionalnosti to gamad treba istrijebit