Kako će izgledati megatvrtka sa 24.000 zaposlenih čistačica, domara, kuharica i kuhara, u Vladi još ne znaju, a ne znaju ni koliki će biti temeljni kapital najveće tvrtke u Hrvatskoj ni tko će je voditi. Zna se da će se nakon tri do pet godina prodavati, i to najvjerojatnije po modelu ESOP, što znači da će se prodavati malim dioničarima. Drugim riječima, nakon što država izdvoji pomoćne radnike iz sustava i nakon što im istekne ekskluzivni ugovor kojim se štite njihova prava, da bi nastavili raditi, bivši će državni službenici morati otkupiti svoju tvrtku od države.
Time se samo prolongiralo reforme, na što je oštro upozorila Hrvatska udruga poslodavaca, koja se pita zašto se država odlučila na osnivanje tvrtke koja štedi samo 280 milijuna kuna godišnje, a ne za prepuštanje posla tvrtkama kojim bi se uštedjelo 700 milijuna kuna.
– Tko će platiti nove politički imenovane direktore, tajnice, srednje i niže menadžere, nove automobile, novu uredsku opremu i materijal, nove prostore i još mnogo drugog – pitaju se poslodavci ističući da je ovakva odluka, donesena pod pritiskom partikularnih interesa, samo još jedan dokaz slabosti Vlade u provođenju reformi, što je zabrinjavajuće za poslodavce, ali i za budućnost građana.
>> 'Možda nisam u pravu, ali dojma sam da je radnike trebalo rješavati kroz outsourcing'
Nek Opačićka ide u svoju državu i nek tamo prodaja maglu.