Proširenoj arhivskoj vijesti u današnjem podnevnom dnevniku o početku obrane Dubrovnika, osim objavljene najave današnjeg polaganja vijenaca na Boninovu i Srđu, koristila bi živa današnja izjava bar jednog branitelja, pa je zbog tog nedostatka sve izgledalo kao jako skraćeni prilog iz "TV kalendara“. Prošli smo i gore, jer je potpuno nepotrebno objavljeno i to, uz obaveznu fotografiju, da danas svoju obranu pred sudom počinje izlagati optuženik za genocid R. Karadžić. O njemu se prethodnih dana opširnije izvještavalo, pa nije bilo nikakvih razloga da se bilo koga danas zamara još i kratkom viješću. Ipak, obljetnici obrane Dubrovnika posvećen je zasluženo veliki prostor na HRT-u.
Današnji "TV kalendar“ velike tri minute, na prvom mjestu u emisiji (podnevni dnevnik na osmom), posvećuje bitnim stvarima iz obrane Dubrovnika: okružilo ga je trideset tisuća vojnika, Grad je razaran tenkovskom i topovskom paljbom, 50.000 građana odmah je ostalo bez struje i vode, Grad je deblokiran tek nakon osmomjesečne opsade, u svibnju 1992. godine, zapovjednik obrane bio je g. Nojko Marinović, vezu s vanjskim svijetom održavali su brzi gliseri pripadnika "Odreda naoružanih brodova Dubrovnik“.
Prvi listopad i 6. prosinac su datumi kada Informativni medijski servis HRT-a ne smije razočarati Dubrovčane.
>>'Prihvaćam moralnu odgovornost za zločine. Ali, činio sam dobra djela'
>>Novo razdoblje u životu Danka Družijanića
>>Novinarka Škaričić i političar Kujundžić iznenadili voditelje naviknute na bolji položaj
Tragičnost Hrvatskog obrambeno-oslobodilačkog rata jest u tome što to NAPADAČ nije imao namjeru samo fizički osvojiti Hrvatsku. Bît je bila i u potpunom uništenju identiteta Hrvatske i Hrvata - čovjeka, kulture i povijesti. O tome najbolje svjedoči granatiranje šibenske katedrale, zadarske prvostolnice,HNK u Osijeku, Dubrovnika, sravnat Vukovar, 129 srušenih Katoličkih crkvi i raketiranje bolnica.