E-škola, projekt koji predlažu alternativni telekomunikacijski operateri, a koji bi trebao omogućiti svim učenicima petih i viših razreda osnovnih škola i svim učenicima srednjih škola širokopojasni pristup internetu i vlastito prijenosno računalo te nastavnu građu na internetu, možda kod nekih izaziva sumnju, no stvar je u osnovi jednostavna i izvediva - tvrdi Petar Čavlović, predsjednik Udruženja za telekomunikacije.
Riječ je ponajprije o hrabrosti vladajućih da doista pomaknu nešto u pozitivnom smjeru i učine potrebne strukturne pomake u obrazovanju te djecu učine konkurentnom, a samim time i državu.
– Ideja je svakako pohvalna i uklapa se u tendenciju stvaranja "društva znanja“, o kojem se mnogo priča, a akcija u smjeru realizacije nikad dosta, pa je dobrodošao svaki impuls koji pridonosi ostvarenju toga cilja. Zadovoljni smo što smo prepoznati kao kvalitetan partner i pozvani kao jedan od sudionika projekta – tvrdi Jadranko Ahel, čelnik Končar Inema.
Korist i dobrobiti
U ovoj akciji, prihvate li je Vlada i mjerodavno ministarstvo, ni jedna kuna ne može biti ukradena jer su svi računi vrlo transparentni i mjerljivi, dodaje Čavlović. Svi sudionici imaju koristi, no dobrobiti su nemjerljive. Za Končar, kažu, korist je indirektna – jačanje brenda, osvajanje većeg udjela na tržištu te generiranje baze budućih korisnika.
Štednja za proračun
– S obzirom na našu čvrstu usmjerenost prema društvenoj odgovornosti, u projekt smo spremni ući i s minimalnom kalkulacijom, a pretpostavljam da se i ostali sudionici projekta slažu s tim, tako da se i potrebne državne subvencije svedu na najmanju moguću mjeru. Inače, osobno bih to radije nazvao, ne subvencijama, već ulaganjem u mladu generaciju, i to ulaganjem koje će dati siguran i brz povrat – kaže Jadranko Ahel iz Končara.
Što se tiče ekonomske situacije u zemlji, tu problema ne bi trebalo biti, jer ovako postavljen projekt zapravo štedi proračunska sredstva, a ujedno stvara preduvjete za veću konkurentnost Hrvatske u budućnosti.
E-škola projekt je ulaganja u mlade u kojem je povrat uloženog siguran
Tisuće Hrvata čeka muka kad krenu prema Austriji. I to na 8 mjeseci! Evo što se događa od ponedjeljka
Radi se o “žili kucavici” za međunarodni promet iz Austrije u smjeru Njemačke, Italije, Slovenije i drugih zemalja u austrijskom susjedstvu, i obrnuto, ističu domaći mediji. Ali i Hrvatske, jer brojni iseljeni Hrvati koji žive na zapadnom dijelu Austrije, kao i oni iz Njemačke i Švicarske koriste upravo Tauern tunel, kada putuju u svoju domovinu.
Užas kod Delnica: Maloljetnicu zatočio u baraku, silovao je dva tjedna, a nije joj davao hranu i piće
Sumnja se da je mladić vezao maloljetnicu kako ne bi mogla pobjeći, a navodno joj je odbijao davati hranu i piće
Liječnik objašnjava što je to 'zimski penis': Evo kada biste se trebali zabrinuti
Hladnije vrijeme već je stiglo, a bit će još hladnije kako se budemo približavali prosincu. Liječnici upozoravaju da bi takve vremenske prilike, mogle imati neželjene posljedice na genitalije kod muškaraca…
Borba s kroničnom bolešću: Član žirija popularne emisije progovorio o dijagnozi koja mu je promijenila život
Studija otkrila neočekivane činjenice o čovjeku: Evo što nas doista dijeli na optimiste i pesimiste
O čemu lupetate? Kakva zemlja znanja, kakvo sigurno ulaganje? 12. 05. 2009. godine bivši ministar Zamorac je obavijestio \"svekoliku\" javnost da će školski udžbenici biti besplatni. i bili su, jedino što sam knjige (bez pribora, bilježnica, torbe...) za prvi razred gimnazije platio 1.980,00kn i pri tom čekao 2 dana u redovima pred knjižarama i antikvarijatima. A sad će svako dijete dobiti prijenosno računalo i pristup neznam kakvom internetu?Malo morgen. Ako ta ideja i prođe, mi roditelji ćemo je masno platiti.