Prodano

Elektrocentar Petek od županije kupuje većinski udjel Cesta Sisak

Foto: 'Nikola Cutuk/PIXSELL'
Elektrocentar Petek od županije kupuje većinski udjel Cesta Sisak
12.10.2011.
u 11:48
Tvrtka u vlasništvu ivanićgradskog poduzetnika iskoristila je pravo prvokupa za 20,037 milijuna kuna
Pogledaj originalni članak

S 32 glasa za, jednim protiv i deset suzdržanih na jučerašnjoj županijskoj skupštini donesena je odluka o prodaji 57,33 posto dionica Cesta Sisak za nešto više od 20 milijuna kuna tvrtki Elektrocentar Petek iz Ivanić Grada. Oni su većinski udio u vlasništvu kupili, od Sisačko - moslavačke županije, kupili koristeći pravo prvokupa po Društvenom ugovoru Cesta Sisak.

Na natječaju, raspisanom u kolovozu ove godine, pobijedila je firma IGM Turopolje iz Siska, u vlasništvu Silvia Kobešćaka, koja je osnovana tek lani i do sada nije imala nikakvog prometa. No, pravo prvokupa je imao svaki dosadašnji udjelničar Cesta, ako ponudi jednaku cijenu. To je Elektrocentar Petek i iskoristio.

– Elektrocentar Petek ima ugovornu obvezu u određenom roku uplatiti iznos od 20.037.000 kuna. Nakon uplate prepisujemo vlasništvo na njih kod javnog bilježnika, a ukoliko to ne učine, gube pravo na kupnju Cesta Sisak. U tom slučaju ostaje nam milijun kuna garancije, a tvrtku ima pravo kupiti IGM Turopolje - izjavila je županica Marina Lovrić Merzel.

Zašto se Ceste Sisak prodaju i to baš sada, što se događa da je baš potrebno tih 20 milijuna kuna zanimalo je HSS-ovog vijećnika Miroslava Petračića.

– Nikad se ne prodaje nešto kad je na koljenima. Udjele smo kupili od malih dioničara po cijeni manjoj od tri milijuna kuna, a danas ćemo za njih dobiti preko 20 milijuna. Ova je tvrtka stabilna, ima mogućnost razvoja, može se širiti i mislimo da će bolje funkcionirati na slobodnom tržištu - odgovorila je županica i demantirala glasine da Županija nema novca te da je to razlog prodaje.

Sporna je kod prodaje cijena od 20 milijuna kuna, s obzirom da je samo šljunak na polju Gornjak, u vlasništvu Cesta Sisak, procjenjen na oko 100 milijuna kuna. Procjenu je izvršila tvrtka Deloitte za polje koje se prostire na 22 hektara zemljišta i sadrži oko dva milijuna kubika materijala visoke kvalitete.

– Za pokretanje Šljunčare potrebno je uložiti više milijuna kuna, a mi za to novca nemamo. Ako se to ne pokrene s pravom opremom i ne nađe se plasman, mogli bi izgubiti koncesiju. U tom slučaju naš šljunak nitko neće vaditi, a morat ćemo ga uvoziti. Nećemo to učiniti i ostaviti radnike na cjedilu - tvrdi Marina Lovrić Merzel.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 1

DU
Deleted user
08:03 13.10.2011.

drugarice marina...napred