ENERGETSKI DIV

Gazprom će trebati najmanje 10 godina da povrati izgubljenu prodaju plina zbog rata u Ukrajini

Foto: ANTON VAGANOV/REUTERS
Gazprom će trebati najmanje 10 godina da povrati izgubljenu prodaju plina zbog rata u Ukrajini
06.06.2024.
u 14:00
Studija predviđa da je Gazpromova uloga u ruskom energetskom sektoru prolazna, jer će ovisnost te tvrtke o plinovodima dovesti do problema u odnosu na izvoz ukapljenog prirodnog plina (LNG). Štoviše, tvrtki će trebati znatna državna sredstva da izvidi alternativna tržišta za svoj proizvod.

Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.

Pretplatite se na sadžaj s potpisom.

Mjesečni pristup - 39 kn/mj

Pristup Večernji Premium sadržaju do otkazivanja, mjesečna naplata

  • Prvi mjesec 9 kuna (samo za nove korisnike)
Ključne riječi


Komentari 24

SE
Serengeti
22:51 06.06.2024.

🤣😂 još jedan člank iz serije Rusija samo što nije propala... i tako već dvije godine....

XY
XYZ52
22:01 06.06.2024.

Domi. Još uvijek živiš u oblacima. Prije nego što će upotreba plina postati zanemariva, vjerojatno ja I ti neĉemo više biti živi. Već danas, velike firme napuṣ̌taju Njemačku jer je cijena energenata postala neprihvatljivo visoka. Njemačka neće stradati, ona je veĉ stradala. Od nekad moĉne ekonomske sile broj jedan u Europi, ostala je samo olupina. Onaj veliki val nekvalificiranih izbjeglica u Njemačku je orkestriran iz istog centra koji je Njemačkoj onenogućio nabavu ruskog plina. Ništa nije slučajno. U Europi od prirodnih bogastava praktički nema niṣ̌ta. Svima njima cure sline na ono šta Rusija ima I htjeli bi se toga dočepati. NATO će sigurno pokušati iscenirati rat i napasti Rusiju pod izgovorom da se brani od ruske agresije. Ako svi ne nestaneno u nuklearnoj prašini, imati ćemo prilike vidjeti nešto na ovu temu.

Avatar superhik74
superhik74
18:41 06.06.2024.

Cuo sam da dvije manje drzava s neznatnim brojem stanovnika od samo milijardu i 460 miljuna (mozda ne tako ogroman broj kao prenapucena Hrvatska ili balticke drzave s punih miljiun i pol stanovnika) Kinai Indija povecavaju uvoz plina od tog istog Gazproma koji nas toliko brine zbog poslovnih rezultata i gubitaka koje su pretrpjeli. Mislim da ih je to jako pogodilo.