Nepravomoćno

Gradonačelnik i Grad tužili vijećnika, sud ga kaznio s 25.000 kuna

Foto: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL
Gradonačelnik i Grad tužili vijećnika, sud ga kaznio s 25.000 kuna
26.03.2019.
u 13:37
Vijećnik Kočila najavio je žalbu, a spreman je ići i na Europski sud za ljudska prava jer smatra da je iznosio opće vrijednosne sudove o Kovaču kao gradonačelniku.
Pogledaj originalni članak

Nezavisni vijećnik u Gradskom vijeću Čakovca dr. sc. Predrag Kočila kažnjen je na Općinskom sudu u Čakovcu s 25.000 kuna zbog kaznenog djela uvrede i klevete protiv gradonačelnika Stjepana Kovača (SDP) i Grada Čakovca.

Presuda je nepravomoćna, a vijećnik Kočila, koji je kažnjen zbog objava u jednoj grupi na Facebooku 2017. godine, mora platiti i tisuću kuna sudskih troškova, dok će ga usluge odvjetnika stajati oko 7000 kuna.

Gradonačelnik Kovač je u najavi tužbe rekao da će novčanu naknadu donirati nekoj od čakovečkih humanitarnih udruga, a tada je pojasnio i da je privatnu tužbu podigao jer je vijećnik iznosio neistine, iako je upućen u sve projekte i poslovanje Grada.

Vijećnik Kočila najavio je žalbu, a spreman je ići i na Europski sud za ljudska prava jer smatra da je iznosio opće vrijednosne sudove o Kovaču kao gradonačelniku, a ne privatnoj osobi. Istaknuo je da ne zna za sličan slučaj da Grad tuži vijećnika.

Uhićen bivši direktor Uljanika Anton Brajković

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.