– Običaj mi je dva tjedna poslije Nove godine ići na putovanje kruzerom. Tako sam ove godine trebao biti baš na Costa Concordiji, ali srećom spasile su me maškare! Naime, prihvatio sam nastup za Karneval u Crikvenici i putovanje Concordijom uplatio tek za travanj. Od toga sada ništa – kaže pjevač Mladen Grdović.
S pjevačem bi na brodu bila i supruga Brankica koja inače nije prevelika ljubiteljica morskih putovanja.
– Nije poput mene ljubiteljica krstaša. A meni je lijepo putovati na njima, posebice noću kada na vrhu broda možeš šetati i trčati 500 metara u krug, a oko tebe tišina – zaključio je pjevač.
Uzimali s oltara stolnjake
Osječke brodolomke, sestre Sanja Čučković i Nataša Cvenić i dalje su u šoku. Dok im stvari na kruzeru polako klize prema dnu Mediterana, prisjećaju se kako su se spasile.
– Koliko smo imale sreće, shvatile smo tek kad smo u toj hladnoj noći vidjele ljude kako stoje u nakrivljenu brodu, kako vise po kabinama, spuštaju se po užadi, skaču očajni u more. U more je skočila i jedna splitska obitelj sa svojim sedmogodišnjim djetetom i plivala. Vidjeli smo sav užas kad su u crkvu, u koju su nas primili stanovnici otoka Giglio, počeli dolaziti ozlijeđeni, krvavi, mokri i promrzli. Ljudi su s oltara uzimali stolnjake kako bi se zagrijali jer pokrivača nije bilo dovoljno. Pa na tom otoku živi 400 ljudi, a nas je na brodu bilo 4000 – kazala je Nataša.
– Valjda je pomoglo i to naše nesretno ratno iskustvo pa nijedan od 127 Hrvata među čak 60 nacija, koliko ih je bilo na brodu, nije stradao – dodaje Sanja
Hrvati uplaćuju krstarenje
Nesreća broda Concordia nije odvratila Hrvate od krstarenja. Akcijske cijene kompanije MSC, najavljene prije havarije Concordije, od 200 eura za sedmodnevno krstarenje, privukle su mnoge.
– Jučer i danas kod nas je krstarenje zapadnim Mediteranom bukiralo 35 ljudi. Inače, u dva dana prodamo pet do 10 krstarenja. Akcija se pokazuje kao pun pogodak – kažu u agenciji Kompas.
spasile ga maškare, hahaha pa taj je pravi pust