druženje u požegi

HSS: Ni jedna se općina ne smije ukinuti

Foto: Duško Mirković/PIXSELL
HSS: Ni jedna se općina ne smije ukinuti
19.11.2011.
u 16:19
Želimo da u svakom takvom sjedištu bude i vrtić, škola, ambulanta, mala industrijska zona, sportska dvorana, razvijena poljoprivredna i komunalna infrastruktura - kazao je dožupan Jakopović
Pogledaj originalni članak

Članovi HSS-a na listi za V. izbornu jedinicu danas su se u požeškoj pješačkoj zoni družili s građanima te predstavljali svoj program. Željko Jakopović, aktualni požeško – slavonski dožupan za gospodarstvo i 2. na listi za V. izbornu jedinicu istaknuo je da će se kao saborski zastupnik zalagati za ravnomjerniji razvoj Požeško – slavonske i ostalih županija.

–Ni jedna se općina ne smije ukinuti jer općina nije puko administrativno sjedište. Ona je društveno, ekonomsko, kulturno i svekoliko središte za jednu sredinu. Želimo da u svakom takvom sjedištu bude i vrtić, škola, ambulanta, mala industrijska zona, sportska dvorana, razvijena poljoprivredna i komunalna infrastruktura - kazao je Jakopović dodajući da žele ne samo sačuvati ruralni prostor već ga oživjeti i urediti.

Davor Vlaović, nositelj liste HSS za V. izbornu jedinicu je istaknuo da se oni zalažu ne samo za razvoj poljoprivrede u ruralnoj sredini nego i turizma i drugih vidova proizvodnje i uslužnih djelatnosti koje će omogućiti da se sačuva život na selu.

–Smatramo da Slavonija s obzirom na svoje potencijale, prije svega proizvodnju hrane koja postaje sve važniji vid proizvodnje u svijetu, može biti pokretač razvoja cijele države – kazao je Vlaović poručivši da su oni jedna od najzelenijih stranaka je se zalažu za zdrav okoliš.

 

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 11

JA
jamadolac
17:44 19.11.2011.

Imali ste dovoljno vremena da to provedete !! Koliko je HSS -podobnika zaposleno u upravama ? Većinu općina treba ukinuti jer nemaju nikakve svrhe osim isplata plaća i manji broj ljudi na burzi!!!

AR
arjavas
18:30 19.11.2011.

Poima nema Friščić kakva se to prava mogu ostvarit u općini , osim što možeš izvaditi krsni list ni jedno drugo pravo nemožeš ostvarti. Općine su postale utoćište za \"uhljebljenje\" starnačkih kadrova rodbine i prijatelja. Sve ovo što danas rade male općine sa puno zaposlenih , nekad su radile mjesne zajednice sa predsjednikom volonterom i dva tri zaposlena činovnika.

DU
Deleted user
17:17 19.11.2011.

U Hrvatskoj imamo 429 općina i 127 gradova. Ukupno; 556 jedinica lokalne samouprave i 20+1 područne (županije). od tih 556 gradova i općina, (općina pogotovo) pola ih nema ni za javnu rasvjetu, a kamo li da se mogu same financirati, dakle, lova ide iz drž. proračuna-znači od nas, poreznih obveznika. Zaposleni u općinama imaju nemale plaće, a velik broj ih je neprimjereno (nedovoljno) školovan, a o sposobnosti da i ne govorimo. Sve općine koje se ne mogu same financirati treba pod hitno ukinuti!!