Predsjednički kandidat Živog zida Ivan Vilibor Sinčić kazao je danas, pred zgradom Ine u Zagrebu, da najveća hrvatska naftna kompanije nije u 49-postotnom vlasništvu MOL-a, nego petorice hrvatskih tajkuna.
– Tvrdim da Ina nije prodana MOL-u, nego je preko skrbničkih računa u Zagrebačkoj banci, u iznosu od 49 posto, u vlasništvu petorice hrvatskih tajkuna čija imena ću razotkriti u sučeljavanju – rekao je Sinčić te dodao kako je "dobio dokumente" kojima to može dokazati.
"MOL je samo paravan"
Kazao je da je "MOL samo paravan". – Ista stvar je i s vlasništvom hrvatskih banaka, koje su takoreći prodane, ali iza njih stoje domaći tajkuni. Dokumenti postoje i bit će objavljeni. Ti isti dokumenti poslani su na adrese svih institucija, Državnog odvjetništva, svih drugih kandidata, ali očito njih ta tema ne zanima i dalje lažu narodu u ovoj priči s MOL-om. Kazao je da je Ina ključna tvrtka i institucija u hrvatskom društvu i gospodarstvu "oko koje se vrte malverzacije i u kojoj je bilo mnogo korupcije". – Najavljujem da ću se kao predsjednik zalagati za povratak Ine hrvatskoj državi – rekao je Sinčić.
– Sve što je nelegalno stečeno korupcijom mora biti vraćeno hrvatskom društvu – rekao je Sinčić i dodao kako se "kao javnost" moramo boriti za svoju energetsku tvrtku "u ovim nesigurnim vremenima" – Hrvatska treba svoj energetski suverenitet i dužnost je predsjednika da o tome govori – zaključio je Sinčić.
Odgovorio na pitanja sindikata
Tijekom konferencije za novinare odgovorio je i na pitanja koja su kandidatima danas postavili sindikati te je kazao da je podupro sve referendume za koje su se skupljali potpisi te da će biti protiv outsourcinga i protiv prodaja autocesta. – Zalažem se za transparentnost pri provođenju referenduma, za dizanje kvalitete izbornog procesa, procesa prikupljanja potpisa i brojanja potpisa i to je nešto komplementarno sa onih 500 tisuća duhova o kojima sam govorio. Trebamo napokon taj izborni proces u elektroničko doba usavršiti i završiti – rekao je Sinčić.
– To je samo još jedna od sabotaži referenduma kojima ova i bivše vlasti pokušavaju satrti volju naroda. Prije nego se krene u referendum treba ispitati hoće li uopće pitanje proći na Ustavnom sudu, a ne da vlast to ignorira pa se skupljaju potpisi, a na kraju sve propadne. To je ismijavanje referenduma i izbornog procesa od strane države i režima – zaključio je Siničić.
>>Sinčić na chatu Barometra: Pozvat ću Vladu da odstupi i raspiše izbore
Ako je to istina i ako imas dokaze za to onda stvarno zasluzujes biti predsjednik