Po novac u Kinu

Italija spas za posrnulu ekonomiju traži u Kini

Foto: 'STRINGER/ITALY'
Italija spas za posrnulu ekonomiju traži u Kini
13.09.2011.
u 08:02
U Pekingu su prošlog mjeseca bili talijanski dužnosnici na čelu s Vittorijem Grillijem, čelnikom talijanske riznice.
Pogledaj originalni članak

Vlada talijanskog premijera Berlusconija spas za posrnulu talijansku ekonomiju traži u Kini, nadajući se da bi im Peking mogao pomoći kupnjom talijanskih obveznica i ulaganjima u strateške talijanske kompanije, piše Financial Times.

FT piše da je prošlog tjedna u Rimu bio Lou Jiwei, predsjednik China Investment Corp. (CIC), jednog od najvećih državnih investicijskih fondova u svijetu, zajedno s izaslanstvom kineskih ulagača, gdje su razgovarali s talijanskim ministrom financija Giulijem Tremontijem. U razgovore je uključena i talijanska državna depozitarna i kreditna agencija – Cassa Depositi e Prestiti, koja je osnovala talijanski Strateški investicijski fond otvoren inozemnim investitorima.

U Pekingu su prošlog mjeseca bili talijanski dužnosnici na čelu s Vittorijem Grillijem, čelnikom talijanske riznice koji se sa svojim kineskim kolegom i predstavnicima CIC-a razgovarao o potencijalnim ulaganjima u Italiju, a prema izvorima iz vlade, pregovori bi se trebali nastaviti idućih tjedana.

Italiji su nova ulaganja nužno potrebna jer se nalaze u situaciji kada bi im javni dug, prema nekim predviđanjima, mogao doseći 120 posto BDP-a u ovoj godini, što je drugi najgori omjer u eurozoni, odmah iza Grčke.

Iz tog razloga talijanska vlada razmatra i prodaju vlasničkih udjela u strateškim tvrtkama poput naftne kompanije Eni i talijanske elektroprivrede Enel.

 

 

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 33

OB
-obrisani-
18:06 13.09.2011.

VL postaje poput magica koga nema dok se piše ne zna propustio je

DR
drug
09:34 13.09.2011.

Od pomoci prvo su im jeftine \" dame\" dale masazu da se tenzije spuste a onda su pregovarali

CI
cicibela
15:53 14.09.2011.

Kako globalistička banda pljačka države i stvara financijske krize, možemo pročitati i na wikipediji : “CHIASSO FINANCIAL SMUGGLING CASE”