Ni ovih blagdana keramičarka Margareta Krstić Riječane nije ostavila bez svojih jaslica. U vili Ružić otvorena je izložba “Riječki morčić u božićnim jaslicama” na kojoj posjetitelji imaju prilike vidjeti riječku svetu obitelj i morčiće koji joj se klanjaju izrađene u raku-tehnici. Ovaj je postav tek dio izložbe jer u Spomeničkoj knjižnici i zbirci Mažuranić - Brlić - Ružić u vili Ružić na Pećinama.
Riječane dočekuje i 36 skulptura inspiriranih grobničkom tradicijom izrađenih u u galestro-glini s pozlatom iz Margaretine teme "Kako su živjeli i odijevali se naši stari krajem 19. i početkom 20. stoljeća“. U tom je postavu keramičarka oživjela tradiciju kraja iz kojega potječe i oživjela prošlost grobničkih mlikarica, vodarica, drvarice, pralje i svega onoga što je značilo život i preživljavanje Grobinštine. U jaslicama iz te teme oživjeli su i prvi hrvatski kraljevi Tomislav, Krešimir i Zvonimir kao poveznica s nacionalnom prošlošću i povijesnim ponosom. Uz ova dva postava izložena je i Sveta obitelj i anđeli u tehnici villanoviana.
Uz riječku izložbu radovi Margareta Krstić koji su već obišli svijet ovih su blagdana izloženi i u Rimu i Veroni.
U Salli Bramante u Bazilici Santa Maria del Popolo u Rimu na 35. međunarodnoj izložbi "100 PRESEPI“ gdje je postavljeno 160 jaslica iz različitih krajeva svijeta na jednom od najvećih prostora Margareta Krstić izložila je neobične crne jaslice s brončanim preljevima - 18 skulptura visine 40 cm u raku-tehnici s oksidima. Ni ove godine nije izostala s velike međunarodne izložbe jaslica u kulturi i tradiciji u areni u Veroni gdje izlaže više od 400 izlagača. I ovdje je dobila najveći prostor i izložila „Riječke jaslice“ - Svetu obitelj odjevenu u patricijsku odjeću, okruženu riječkim simbolima, morčićima, patricijkama i patricijima, a neizostavni prvi hrvatski kraljevi dominiraju izložbenim prostorom. Skulpture su visoke do 60 centimetara izrađene su u raku-tehnici sa zlatom.