Kao konstanta posljednjih 30-ak godina pokazuje se da je Hrvatskoj lakše kad su na vlasti u Washintonu demokrati nego kada SAD vodi republikanska administracija. Demokrati, u pravilu, žele jaču i snažniju Europu.
Kao primjer, za vrijeme predsjednikovanja republikanca Georgea Busha starijeg, Amerikancima je – tvrde neki – i odgovarao sukob na rubu Europe, dok se administracija demokrata Billa Clintona angažirala u zaustavljanju ratova na području bivše Jugoslavije.
Vanjska politika Donalda Trumpa još je nepoznanica i u Hrvatskoj, kao i u ostatku svijeta..
>>Cijelu priču pročitajte u subotnjem tiskanom izdanju Večernjeg lista ili u našem e-izdanju
>>U današnjem broju donosimo i sljedeće teme:
>>Stier: Spriječit ćemo da Srbija sudi hrvatskim braniteljima. Inače ćemo joj blokirati poglavlje 23
>>Hosovac iz Vukovara: Poštujmo žrtve i uklonimo HOS-ovu ploču iz Jasenovca
>>Plenković i Vučić: Hrvatska i Srbija važne su jedna drugoj, mir je zajednički interes
Smetaju mi ovakvi članci. Utjecat će onoliko koliko mu mi dozvolimo da utječe, dobro ili loše. Moje isprike svima kojima sam dosadan s komentarima, ali moramo se početi ponašati kao nezavisna zemlja. Stoljećima smo imali namjesnike, strane ili domaće, a nekad nismo bili sigurni jesu strani ili domaći, pa nam je to malo 'u krvi'. Potrebna nam je terapija odvikavanjabod toga. Bitno je da to prepoznamo i više ne radimo - neovisna smo zemlja politički, ekonomski načelno ne manje ili više od drugih i mimtrebamo trebamo krojiti svoj život.