Exor je povećao svoj kapital u grupi The Economist, britanskoj izdavačkoj kući koja objavljuje čuveni ekonomski tjednik, sa 4,7% na 43,4%. Tako je Exor postao glavni dioničar britanskog časopisa. Predsjednik i delegirani upravitelj Exora, John Elkann (39), priopćio je kako štuje izdavački integritet The Economista i posebno njegovu povijesnu misiju „teške borbe između inteligencije koja potiče napredak i kukavičke i malodušne ignorancije koja stvara prepreke napretku".
Exor ima dionice u izdavačkim kućama Bantham Books, Random House, Le Monde, RCS MediaGroup (Corriere della Sera itd.), Italiana Editrice (La Stampa...) i Banijay Group. Ali, primarna djelatnost Exora nije izdavaštvo, već automobilska industrija, strojarska industrija itd., te je vlasnik i nogometnog kluba Juventus. Riječ je o financijskom holdingu koji je 1927. stvorila obitelj Agnelli, najjačoj talijanskoj tvrtki koja je 19. u svijetu po dohotku. Pod njezinom kontrolom su Fiat Chrysler Automobiles, CNH Industrial, Cushman & Wakefield, Juventus Football Club, Gruppo Banca Leonardo, Banijay, Almancantar...
John Elkann je unuk Giannija Agnellija (1921.-2003.), glasovitog industrijalca i vlasnika Fiata. Agnelli je mladog Johna Elkanna, sina kćeri Margherite i njezina prvog supruga, novinara i pisca Alaina Elkanna, zacrtao kao svoga nasljednika na čelu golemog carstva.
Hoće li se uređivačka politika The Economista promijeniti, hoće li taj ekonomski tjednik postati naklonjeniji Fiatu, Chrysleru, Juventusu? Industrijske i ine tvrtke imaju svoje dionice u medijima. Jesu li novinari u tim medijima oprezniji (imaju li autocenzorskih naklonosti) prema njihovim vlasnicima?
Zapravo uvijek su mediji bili u nečijem vlasništvu. Prije su bili i u vlasništvu stranaka, a sada su u vlasništvu raznih kompanija. Ostatak je savjest pojedinog novinara i njegova inteligencija ili njegova ignorancija.