Katarina Ott, ravnateljica zagrebačkog Instituta za javne financije, podnijela je ostavku na članstvo u Savjetu za gospodarstvo predsjednika Republike Ive Josipovića. U pisanom odgovoru na Večernjakov upit Katarina Ott potvrdila je da više nije članica Josipovićeva vijeća, odbivši otkriti razloge zbog kojih je donijela takvu odluku. O odlasku ugledne ekonomske stručnjakinje iz Josipovićeva savjetodavnog tima iz Ureda predsjednika poručili su samo da je Katarina Ott svoju ostavku predsjedniku podnijela u pismu upućenom još prije šest mjeseci, obrazloživši je osobnim razlozima.
Ipak, na službenoj internetskoj stranici Katarina Ott još je uvijek navedena kao član Savjeta za gospodarstvo. Predsjednik Savjeta i Josipovićev ekonomski savjetnik Boris Cota također nije želio komentirati ostavku Katarine Ott, ustvrdivši tek da članove Savjeta imenuje i razrješuje predsjednik te da jedino on o tome može govoriti. Zavjet šutnje koji je među predsjednikovim suradnicima zavladao razumljiv je s obzirom na osjetljiv trenutak u kojem je ostavka donesena. Naime, Katarinu Ott smatra se jednom od vodećih domaćih stručnjaka u području javnih financija. Od izbijanja krize afirmirala se kao jedan od najoštrijih kritičara politika Vlade, ali i najdosljednijih zagovornika provedbe strukturnih reformi javnoga sektora. U trenutku kad je Josipović najavio sazivanje sjednice svojih vijeća za gospodarstvo i socijalnu politiku, činjenica da ekspert s renomeom poput Katarine Ott ne želi sudjelovati u radu tih tijela svakako nije poruka kakvu u Uredu predsjednika žele u javnosti.
Doduše, ako je vjerovati kuloarskim informacijama, upravo je dosadašnja neaktivnost predsjednikova vijeća i jedan od razloga što je Katarina Ott odlučila da više ne želi biti njegov član. Svoj savjet Josipović je ustrojio nedugo nakon što je došao na poziciju predsjednika, a kako je za članove pozvao više uglednih domaćih poduzetnika i ekonomskih eksperata, mnogi su to tijelo smatrali sredstvom pritiska na tadašnju HDZ-ovu vladu, tada kritiziranu zbog loše ekonomske situacije u zemlji. Ipak, s vremenom se rad Vijeća razvodnio, između sjednica proteklo bi i do šest mjeseci, a i tada se Vijeće ne bi sastalo u punom sastavu. Josipović ga je sada odlučio aktivirati.
jooooooj....sad bumo propali.....