Sporni članak zvao se "Super djeca voze luksuzne aute" i opisivao je pekinški Sports Car Club i njegove članove, dajući portret šest bogatih omladinaca iz kineske elite i opisivao njihove opsesije novcem, modom, brzim autima i drugim statusnim simbolima, te glavnu preokupaciju: razmetanje čiji tata je bogatiji; uvjet za članstvo u klubu je ili najnoviji Porsche ili eksluzivni modeli Lamborghinija.
Takve priče su "šaka u oko" narodu u još uvijek nominalno komunističkoj Kini, koja je u vrtoglavom i neravnomjernom putu od maoističkog "uspavanog diva" do industrijski najjače zemlje svijeta mnoga otvorena pitanja propustila odgovarajuće riješiti i brojne kontroverze zagurala pod tepih. Poput izjave 22-godišnje manekenke Min Na da bi "radije plakala u BMW-u nego se smijala na biciklu", i detalji iz članka u GQ-u kao da su smišljeni da izazovu bijes i zgražanje. Mnoge je to podsjetilo na slučaj iz prošle godine kad je jedan bogati "tatin sin" koji se bavi uličnim utrkama pregazio svog siromašnog vršnjaka i za to osuđen na samo tri godine zatvora.
Jedan od šestorice članova kluba opisan je kao tip kojem se svidjela zgodna cura, ali je odmah izgubio interes za nju kad je vidio da ona vozi pet godina star model Porschea a novim pločicama, i rekao za nju da je "rabljena roba".
Cijela naklada broja navodno je povučena na zahtjev predsjednika i osnivača Sports Car Cluba Zhanga Kuana, koji nije znao da se izjave njega i njegovih članova snimaju. Ironijom sudbine, kad se srpanjski GQ ponovo pojavio na kioscima, na mjestu kontroverznog članka našao se – članak "Djeca srednje klase". Iz redakcije GQ-a i njihovog izdavača Conde Nast, koji pokretanjem kineskih verzija svojih magazina pokušava nadoknaditi pad prodaje na zapadu, nisu dali nikakav komentar.
tko visoko leti nisko pada.