- Ta Deklaracija je donesena isključivo za potrebe unutarnje politike i predizborne kampanje za predsjedničke izbore, ali i parlamentarne koji im predstoje sljedeće godine. To što se njihove stranke utrkuju tko je veći zaštitnik nacionalnih interesa bilo bi legitimno, da se ne čini preko naših leđa! Mi nemamo nikakve veze s puštanjem Šešelja i za sve na tu temu trebaju se obratiti Tribunalu. Šešelja u Srbiji nitko od dužnosnika nije dočekao, kao što su u Hrvatskoj dočekivali generale - kaže Rasim Ljajić, ministar u srpskoj vladi, podsjećajući kako je nedavno i Dario Kordić osuđen na 27 godina dočekan u zračnoj luci u Hrvatskoj "uz ovacije i nazočnost crkvenih velikodostojnika".
To je bio njegov komentar, prvi nekog od srpskih dužnosnika, o usvojenoj deklaraciji o Šešelju u hrvatskom Saboru. Mediji u Srbiji podsjećaju kako će na zahtjev hrvatskih zastupnika, sutra na sjednici EP u Strasbourgu raspravljati o rezoluciji o Šešelju u kojoj će se oštro osuditi njegov govor mržnje i pozvati vlasti Srbije da se od njih ograde.
- Na sve to 90 posto Šešeljevih govora se odnosi na kritike članova Vlade Srbije, tako da ne znam od čega bi se trebali ograditi, kada nemamo nikakve veze s tom strankom. U Srbiji u parlamentu nemamo nijednu jedinu stranku koja se protivi putu Srbije prema punopravnom članstvu u EU - kaže Ljajić.
>>Uz kritike zbog Šešelja, Vlada Srbije dobiva i poneku pohvalu EP-a?
>>Mediji u Srbiji prenose vijest o saborskoj deklaraciji o Šešelju, ali bez komentara
U Beogradu, na javnom mjestu pred više tisuća okupljenih četnika, Šešelj između ostalog zagovara veliku Srbiju, a ministar u Vladi Srbije ne zna od čega se treba ograditi. Kada to ne vidi ministar musliman Rasim Ljajić, što će tek reći Šešeljev potrčko Vučić ili četnički vojvoda Nikolić