dječja predstava

Mali Splićani oduševili u Zvonaru crkve Notre Dame

Foto: Lori Vitaljić
Predstava Zvonar Crkve Notre Dame (1)
Foto: Lori Vitaljić
Predstava Zvonar Crkve Notre Dame (1)
Foto: Lori Vitaljić
Predstava Zvonar Crkve Notre Dame (1)
Foto: Lori Vitaljić
Predstava Zvonar Crkve Notre Dame (1)
Foto: Lori Vitaljić
Predstava Zvonar Crkve Notre Dame (1)
Foto: Lori Vitaljić
Predstava Zvonar Crkve Notre Dame (1)
01.03.2013.
u 12:17
Jutro je bilo kao i svako drugo, Nora je grozničavo zivkala što ima za domaći, Dominik je jurio na talijanski, Marino je već bio u školi...
Pogledaj originalni članak

Povratak u svakodnevni ritam, kao da noć prije nisu bili u nekoj drugoj priči. U kostimima, našminkani, na sceni, ispred razdraganih obožavatelja, koji su im pljeskali i vraćali ih natrag oduševljeni njihovom izvedbom. A još im, većini od njih, nije ni dvanaest. Predstava Zvonar crkve Notre Dame splitskog glazbeno-plesnog studija "danSing" premijerno održana u prepunoj dvorani u Lori bila je impresivna. Znali smo da će biti odlično, za "zvonara" se ulaznica tražila danima, ali da će biti takvi... E, to nitko nije mogao ni sanjati.

- Pet mjeseci smo se spremali, nije bilo lako, ali kada sve završi onda je zadovoljstvo veliko. Bilo je malo treme prije početka, čim smo stupili na pozornicu sve je bilo pod kontrolom – kaže nam Nora Lučin, 11-godišnja učenica petog razreda osnovne škole Mertojak, koja je prva zvijezda predstave.

Ta mala je vrhunska, tako suverena, dominantna, milina je vidjeti tu gracioznost. Nastupom su oduševili Dominik Šuto i Marino Jakovčević, svećenik Frollo i Kralj cigana, koji vole Esmeraldu (Nora Lučin).

- Užitak je probuditi se i znati da si obavio odličan posao. Kako znam da je bilo odlično? Pa, po pljesku – smije se Dominik.

Vrijedi ih sve spomenuti, koreografiju su napravile Bruna Reić-Šćepanović i Marijana Marević-Muslim, njih dvije su nositeljice cijelog projekta i od djece početnika stvorile su trupu za divljenje. Valja se nadati da premijera neće biti ni prva.

- Imali su pravu profesionalnu koreografiju s kojom su se klinci odlično nosili. Nastojat ćemo da ova predstava ode i u Zadar, vjerujem da ćemo i u Zagreb, a već spremamo planove za slijedeću godinu. Pripremit ćemo "Briljantnin", to bi bio jedan mega projekt. Ova djeca to zaslužuju – kaže nam Bruna.

Glazbeni voditelj je Franko Bonacci, kostimograf je Linda Kavelj, scenograf Nastaša Božinović, majstor svjetla Siniša Jakovčević, glazbu, uz Bonaccija, potpisuje Riccaro Cocciante. U ulozi Esmeralda je Nora Lučin, svećenik Frollo je Dominik Šuto, Quasimodo je Toni Palada, Kralj cigana je Marino Jakovčević.

Narod i ciganke su Katarina Božinović, Lucija Šćepanović, Mia Juričić, Andrea Knez, Ema Kalebić, Ploa Pleština-Poljak, Luiđa Ivančević, Lucija Jagnjić, Vedrana Vivodinac, Aurora Vitaljić, Bruna Radman-Livaja, Lucijana Juretin, Kate Andrijić, Petra Dugeč, Barbara Dugeč, Margarita Bakić, Alys Hewitt, Nora Gorički, Dora Jeričević, Paola Kaliterna, Julija Mazzucchelli, Dora Nimac, Maja Šćepanović, Bruna Srdelić, Katerina Vučetić, Stela Gardun, Marieta Berač, Ela Kotarac, Luka Bajto, Karlo Belas, Dominik Belas i Petra Pecotić. Narator je bila Vana Miličević.

ISTINA O PROPASTI MITSKOG MJESTA

FOTO Ovako je izgledalo Haludovo u doba najveće slave: 'Za Jugoslaviju je to bilo čudo. Frapirano smo gledali 150 Amerikanaca'

Najluksuzniji turistički objekt Hrvatske i bivše države, jugoslavenski Las Vegas, kako su ga prozvali, godinama propada, a njegov bivši direktor prisjeća se dana slave i propasti te otkriva dosad nepoznate detalje o Haludovu. Nakon što je u posao ušao Amerikanac Bob Guccione, izdavač slavnog časopisa Penthouse na krčki aerodrom prvi put sletjeli zrakoplovi s američkim turistima i slavnim “zečicama” koje su oskudno odjevene posluživale elitu za rulet-stolovima. Domaći ljudi s balkona smjeli su samo gledati bogate strance kako kockaju, što je Jugoslaviji bilo za većinu građana zabranjeno.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.