Još krvi u Sredozemlju

Na obali Tunisa pronađena tijela barem 70 migranata, mrtvačnice prepune

Foto: DARRIN ZAMMIT LUPI/REUTERS
FILE PHOTO: MSF rescue ship Geo Barents rescues migrants in the Mediterranean
Foto: DARRIN ZAMMIT LUPI/REUTERS
FILE PHOTO: MSF rescue ship Geo Barents arrives in Bari with migrants on board
Foto: DARRIN ZAMMIT LUPI/REUTERS
Rescued migrants on MSF rescue ship Geo Barents in the Mediterranean
25.04.2023.
u 02:00
Tunis je preuzeo ulogu Libije kao glavna polazna točka za ljude koji bježe od siromaštva i sukoba u Africi i na Bliskom istoku u nadi da će pronaći bolji život u Europi. Nacionalna garda je ranije ovog mjeseca objavila da je više od 14.000 migranata zaustavljeno ili spašeno u prva tri mjeseca ove godine
Pogledaj originalni članak

Obalna straža izvukla je najmanje 70 tijela utopljenih migranata iz voda oko Tunisa, u čijim je mrtvačnicama sve manje mjesta i gdje vlasti nastoje obuzdati porast broja prelazaka preko Sredozemnog mora, rekli su dužnosnici u ponedjeljak. Dva nova čamca potonula su u ponedjeljak blizu obalnog grada Sfaxa, rekao je za Reuters tamošnji sudski dužnosnik Faouzi Masmoudi. "Mrtvačnice u bolnicama u Sfaxu su pod velikim pritiskom. To je prijetnja javnom zdravlju", dodao je Masmoudi.

Tijela najmanje 70 afričkih migranata koji su pokušavali prijeći Mediteran kako bi došli do Europe pronađena su od petka, rekao je, što je više od 31 koliko je procijenila obalna straža. Barem 47 osoba je spašeno s čamaca koji su potonuli u ponedjeljak, dodao je.

Tunis je preuzeo ulogu Libije kao glavna polazna točka za ljude koji bježe od siromaštva i sukoba u Africi i na Bliskom istoku u nadi da će pronaći bolji život u Europi. Nacionalna garda je ranije ovog mjeseca objavila da je više od 14.000 migranata, uglavnom iz subsaharske Afrike, zaustavljeno ili spašeno u prva tri mjeseca ove godine, pet puta više nego u istom razdoblju prošle godine.

VIDEO: Zapalio se ogromni zmaj za vrijeme predstave u Disneylandu, posjetitelji morali napustiti park

SIGURNOST GRAĐEVINA

Hrvatski građevinski inženjer: Zgrade izgrađene u ovom razdoblju su najkritičnije. Gradile su se bez adekvatnih projektnih obrada

"Zabrinjavajuće je da do ovog urušavanja nije došlo uslijed elementarne nepogode kao što smo imali potrese u Zagrebu i Petrinji niti obilnih oborina kao što je bio slučaj u Valenciji, Jablanici u BiH ili u Bologni. Nije bilo niti velikih oborina, snijega, niti jakog utjecaja vjetra ili temperature, a nadstrešnica se ipak urušila i izazvala veliku tragediju."

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.