Kolumna

Naivno je očekivati punu normalizaciju odnosa sa Srbijom dok Vučić ne odbaci ideju srpskog svijeta

Foto: Stringer/REUTERS
Naivno je očekivati punu normalizaciju odnosa sa Srbijom dok Vučić ne odbaci ideju srpskog svijeta
08.05.2023.
u 16:28
Hrvatsku i Srbiju danas dijeli Schengen, a Hrvatska kao članica odlučuje i o ulasku Srbije u EU

Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.

Pretplatite se na sadržaj s potpisom.

CAROLA LEMNE

Švedska stručnjakinja: Ono što se događa u Švedskoj više je mentalna spremnost. Sada se zalihe opet skupljaju

Stvoren je ekosustav za suradnju znanosti i velikih tvrtki. Važne kompanije poput Ericssona ili AstraZenece imaju, primjerice, puno znanstvenika s kojima se na taj način može surađivati. Spotify je, primjerice, iznikao iz takve suradnje sa znanstvenicima tehničkih sveučilišta i malim poduzetnicima koji su iz rada za Ericsson učili i to znanje primijenili za stvaranje Spotifyja. I ta briljantna ideja promijenila je cijeli posao glazbe



Komentari 6

Avatar Idler
Idler
17:51 08.05.2023.

Narko-mafije nam odlično surađivaju i posluju !

VA
vapor
16:58 08.05.2023.

Tko uopće očekuje nekakve odnose sa Srbijom? Čemu? Neka ih tamo u zločinima su uživali i zločini su im svakodnevica. Što dalje od njih.

GO
goran2hr
17:29 08.05.2023.

O ulasku Srbije u EU, Hrvatska neće odlučivati ništa. Prilikom ulaska Hrvatske u EUniju, premijerka daje usmenu izjavu (koja će vrijediti kao da je uklesana u kamenu), kako RH ničim NEĆE ometati ulazak budućih članica. Srbija će u EU ući kada to požele stare članice, a mi se samo trebamo plašiti koje će sve ustupke EUnija tražiti od Hrvatske, kako bi se Srbija odobrovoljila i prihvatila, odustajanje od Kosova i Rusije, te ulazak u EU. A kada Srbija uđe u EU opet ćemo biti u zajedničkom političkom okviru EUslaviji, gdje će Srbija biti važnija od Hrvatske. Ne osobito važna, ali od Hrvatske važnija.