Još u studentskim danima, Dario Biškup razočarao se situacijom u Hrvatskoj te ju je odlučio napustiti 2011. godine. Put ga je odveo u Francusku gdje je studirao i zaposlio se, no ipak je donio odluku da će se vratiti i nešto promijeniti u svojoj domovini.
- Odlaskom u Francusku govorio sam da se nikad neću vratiti u Hrvatsku jer me Hrvatska otjerala, ali čovjek s vremenom shvati da nije problem u najljepšoj zemlji u Europi već u ljudima koji nisu omogućili temelje za dobar život, te sam se odlučio vratiti i boriti za bolju Hrvatsku, ispričao je za Večernji list te opisao što ga je, kao ambicioznog studenta, nagnalo da krene u inozemstvo.
- Završio sam diplomski sveučilišni studij Ekonomije, smjer "Menadžment" u Rijeci, a nakon toga nastavio sam poslijediplomski specijalistički studij Ekonomije, smjer "Organizacija i menadžment" u Osijeku. Studij u Osijeku završio sam s prosjekom 5.0 i vjerovao sam da ću imati otvorena vrata za zaposlenje u Hrvatskoj, ali priča je bila suprotna. Na svakom natječaju za posao bio sam "prekvalificiran". S obzirom da sam volio studiranje, a situacija u Hrvatskoj bila je poprilično teška za mladu osobu, putem Sveučilišta u Osijeku nastavio sam školovanje u Francuskoj, u visokoj školi HECI Saint Etienne, smjer "Međunarodna trgovina", ispričao je Biškup dodajući kako mu je u Francuskoj omogućena i praksa u tvrtki koja se bavi međunarodnom trgovinom u tekstilu.
- Ta tvrtka je AJ Biais, Saint Etienne i od 2012. godine još uvijek radim za njih. Trenutno sam voditelj regije Istočne Europe te upravljam s poprilično velikim prometom i mrežom agenata, objašnjava.
U Francuskoj je proveo tri godine, no onda se odlučio vratiti.
- Srce me nevjerojatno vuklo nazad u domovinu i nakon mukotrpnih razgovora tvrtka mi je dozvolila da nastavim raditi isti posao, ali sa sjedištem u Hrvatskoj. Povratkom u Hrvatsku, započeo sam zajednički život sa sadašnjom suprugom i kao ponosni otac troje male djece u 36. godini života mogu reći da su mi se snovi ostvarili, kazao je.
Povratkom u Bjelovar, osnovao je Humanitarnu udrugu "Malo nade“ koja je pomagala ljudima na području županije, posebice obiteljima s velikim brojem djece. Udruga je funkcionirala na način da su volonteri prikupljali isključivo materijalna dobra i prosljeđivali ih potrebitima.
- U suradnji s državnim institucijama osiguravali smo značajne pomoći te kao predsjednik Udruge, mogu reći da me aktivizam u Udruzi zauvijek promijenio. Nastavio sam pomagati svojoj općini Rovišće u kojoj sam rođen, gdje sam iskoristio svoje poznavanje francuskoj jezika te doveo francusku humanitarnu udrugu GSCF koja je u potpunosti podigla razinu vatrogastva u općini i okolici, naveo je dodajući kako je francuski GSCF u posljednje tri godine donirao više od 100 tisuća eura i nekoliko vatrogasnih kamiona.
- GSCF je pokazao veliko srce i mogućnosti razvoja odnosa između dviju zemalja, smatra Biškup, inače i član DVD-a Rovišće koje je prije dvije godine predstavljalo hrvatske vatrogasce na ceremoniji na Slavoluku pobjede u Parizu gdje su im pružene najveće državničke počasti.
Za vrijeme života u Francuskoj, omogućio je dolazak i nastup KUD-a "Golub“ iz Bjelovara u općini Sorbiers, a po povratku u Hrvatsku angažirao se i u promociji ljepota Hrvatske među poslovnim partnerima i prijateljima diljem Francuske i Europe.
- Vjerujem da je to najmanje što može učiniti svatko od nas, zaključio je Dario Biškup.
VIDEO Od 12. veljače do 15. svibnja posjetite izložbu "Hrvatska svijetu"
Ja se vračam, nakon 5 godina u inozemstvu. Vračam se u svoj Zagreb jer se rastajem i mogu reći da vjerujem da ću biti sretan jer osim što se vani živjelo lagodnije i bez stresa, nekako taj neki umjetni osječaj da si se prilagodio i da je to to, nije uspio zasjeniti tj pobjediti onaj pravi i fantastični osječaj koji imam u svom rodnom gradu i među svojom ekipom i entalitetom gdje sam odrastao.