Klevete i kazne Slučaj vukovarskog blogera otkriva neočekivane pravosudne repove

Napredovale sutkinje koje su osudile blogera Fintića

Foto: Patrik Macek
Napredovale sutkinje koje su osudile blogera Fintića
25.10.2009.
u 19:19
Za mandata sutkinje Rosandić jedan je drugi sudac u Iloku presudio da Marin Plišo dobije zgradu sa 60 stanova
Pogledaj originalni članak

– U mirovini sam, vremena imam i neću odustati od tužbi protiv Damira Fintića. Sin mi je odvjetnik u Zagrebu, zastupa nas i mora dolaziti na sud u Vukovaru, a to je prilika da ga supruga i ja vidimo. Što ćemo raditi s novcem od ovrhe, naša je stvar. Samo, ovoga puta Fintića nije u zatvor htio poslati Štengl, već država, zato što nije platio novčanu kaznu – kaže bivši gradonačelnik Vukovara Vladimir Štengl, čija obitelj protiv blogera Damira Fintića vodi nekoliko sudskih sporova zbog anonimnih komentara o Štenglovima na stranici >>www.vukovarac.net.

>>Večernjakovi blogeri komentiraju slučaj Damira Fintića

Da Fintić ne bude prvi bloger koji će zbog tuđeg stava na internetu završiti iza rešetaka, pobrinuo se DORH tražeći zaštitu zakonitosti, a Vrhovni sud i prihvatio. I tko je onda htio Fintića poslati u zatvor zbog klevete? Dvije presude kojima ga se osuđuje na novčanu kaznu (odnosno zatvorsku ako ne plati) donijela je sutkinja Albina Rosandić, kao predsjednica Općinskog suda u Iloku.

Kako je taj sud početkom godine ukinut, od veljače je sutkinja Rosandić v.d. predsjednika Općinskog suda u Vukovaru. Njezina zamjenica u Vukovaru sutkinja je Branka Soldo. Ukidajuću presudu sutkinje Rosandić, Vrhovni sud ukinuo je i rješenje sutkinje Soldo po kojem je Fintiću novčana kazna zamijenjena zatvorskom. Branka Soldo zbog klevete Fintića je osudila na četiri mjeseca uvjetno.

Za mandata sutkinje Rosandić u Iloku jedan je drugi sudac s iločkog suda donio presudu kojom je vukovarski poduzetnik Marin Plišo postao vlasnikom zgrade sa šezdeset stanova, i to samo na temelju usmenog priznanja svjedoka koji je kazao da je Plišo platio tu zgradu prije rata, ali se dokumentacija zagubila. Kad je priča “procurila” u javnost, Plišo je ostao bez zgrade za koju je tvrdio da je nikada nije ni tražio jer “nije njegova”.

Još jedan sudac iz “slučaja Plišo” na neki je način umiješan i u “slučaj Fintić”. Riječ je o Boži Jeličiću koji je, pak, Plišinom bratu Ivanu na temelju usmenog priznanja dodijelio zgradu. On je donio i rješenje o ovrsi koje je nekoliko mjeseci bilo na snazi, a po kojem je Fintićeva cijela plaća sjedala na račun Štenglovima. To rješenje je ukinuto, no Štenglovi su tražili reviziju.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 9

MM
Mladen Miletić
20:09 25.10.2009.

Napredovale sutkinje koje su osudile blogera Fintića, ljudi građani nemaju pojma da je to zakon, da se međusobno unaprijeđuju redom jedan za drugim. Nisu budale da se međusobno svašaju ili da si prave probleme . Pa to vide kako takovi prolaze pred sudom krivci i žrtve nezna se tko gore prolazi. Zato imaju taktiku čuti napreduj i ubiri lovu ovi van nas neka se kolju mi njima samo kazne ako se prijatelji suda ne upletu onda je druga priča i selidba u Bosnu ! Oni su pametni cijela Hrvatsaka se digne na noge slaba presuda Srpskim zločinima Sanader organizira velike prosjede. Nitko od sudaca niti a. bolje je pametno šutjeti i lovu ubirati zna se ne priča se...

ZL
zlatka
20:14 25.10.2009.

Ne mogu vjerovati da netko može klevetati, vrijeđati bilo na blogu ili bilo gdje u drugdje javnosti i da mu nitko ništa na može, to nema veze s demokracijom, sa slobodom iznošenja stajališta već je to čista anarhija. Ako uzmemo u obzir da je taj tip iz JNA 92. došao u Vukovar i tamo nesmetano živio jasno je iz kakvog uma vjetar puše.

DO
doktorica
08:43 26.10.2009.

Sudstvo je u rukama dnevne politike ,a suci su marionete vlasti.