“Moj je brat u 2.59 sati poslije ponoći u nedjelju nazvao Centar 112 i tražio pomoć jer mu se brod nasukao na Punti Sukošan. To su nam rekli iz policije, no nisu nam dali snimku razgovora iako smo je tražili. Nije nam jasno zašto iz Centra 112 nisu nekog poslali ili obavijestili policiju ili kapetaniju da mu pomognu.” Ovo nam je u Sukošanu rekao Ante Pavić, brat 28-godišnjeg Božidara Pavića, ribara iz Sukošana koji je nestao u noći na nedjelju nakon što je oko 22 sata otišao na ribe ispred Sukošana. Brod Božidara Pavića pronađen je u nedjelju oko 8 sati ujutro između Ždrelca i Kukljice, a od tada traje potraga za 28-godišnjim ribarom. Brat nestalog ribara rekao nam je da je sam organizirao ronioce za potragu te da je zatražio i pomoć koćara, no da mu je odgovoreno da to ne smije raditi zbog zaštite ribljeg fonda.
– Štite riblji fond, a za mog ih brata nije briga. Danas se moglo i helikopterom tražiti pa ga nije bilo, a nisu bili ni policijski ronioci – ogorčeno kaže Ante Pavić pokazujući rukom mjesto gdje mu se brat nasukao.
U utorak je ipak dozvoljena potraga koćama koje će pretražiti morsko dno.
– Oko jedan sat poslije ponoći vidio ga je jedan Sukošanac koji se vraćao brodom i mahao mu da krenu natrag, no on je razgovarao na mobitel i odmahnuo mu rukom dajući znak da će doći poslije. Ja pretpostavljam da se kasnije, oko tri sata ujutro, nasukao i da je pokušao odsukati brod jer smo mu u brodu pronašli uredno složene mokre tenisice i kapu. Tu gdje se nasukao plitko je, to je odmah ispred obale. Jedino ako se nije okliznuo i pao... – rekao je Ante Pavić.
Otac nestalog ribara Petar Pavić suznih nam je očiju kazao kako je on sina ispratio u nedjelju navečer na ribe.
– Išao je samo na vesla ostima loviti uz kraj. Znam da ga je oko jedan sat poslije ponoći vidio jedan Sukošanac, a da je oko dva sata ujutro mobitelom razgovarao s djevojkom. Što je poslije bilo i je li istina da je oko tri bio jak vjetar, ne znam, ali želim znati zašto Centar 112 nije reagirao na njegov poziv upomoć – rekao nam je Petar Pavić.
Nasukavanje: Nestali ribar uzalud tražio pomoć od 112?
Izgubili od časnih sestara: Pravni fakultet mora predati nekretninu, do tada svaki mjesec moraju plaćati tisuće eura
Družbi sestara milosrdnica 1997. vraćene su zgrade otete u bivšem režimu, ali hrvatske Vlade od tada nisu našle zamjenski prostor za Pravni fakultet
FOTO U iseljeništvu je oko 3,2 milijuna Hrvata, znate li u kojim zemljama ih ima najviše?
Valovi iseljavanja dogodili su se u više vremenskih perioda.
Isplivali detalji tučnjave u svlačionici Zagreba! Mandić teško nastradao, propustit će SP?
U u svlačionici je došlo do napetosti kada su neki suigrači prigovorili Kosu zbog njegove igre. Situacija je eskalirala nakon što mu je hrvatski golman i reprezentativac Matej Mandić nešto rekao, na što je Kos reagirao udarivši ga šakom u lice.
One su duša svakog hrvatskog malog mjesta: 'Kad zapadne snijeg u Gorskom kotaru, malo tko im dolazi osim nas'
Tamo gdje je tempo sporiji, a svatko svakoga poznaje, vlada posebno ozračje zajedništva i međusobne suradnje. U malim hrvatskim mjestima poštari i poštarice često su svima dobri znanci, uvijek spremni pomoći u rješavanju nekog problema. Donosimo priče iz četiri hrvatske regije.
Europa se drastično okreće energetskom rješenju koji može predstaviti izazov manjim tržištima
Kako bi se zadovoljile sve veće energetske potrebe, očekuje se da će LNG igrati ključnu ulogu u prijelazu na čistiju energiju, posebno u Europi.
112 radi samo je pitanje u koje vrijem i kako su ljudi pospani zna se da su to kritični sati i oko se malo ubije tko je lud da ode iz tople prostorije vanka na more